Судове рішення #654716
№ 2-123/07

№ 2-123/07

 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

19 січня 2006 року Іллічівський районний суд м.Маріуполя Донецької області під головуванням судді Топчій ТВ., при секретарі Кузнецовій Е.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Маріуполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, 3-я особа: Рада опіки та піклування Іллічівської райадміністрації м.Маріуполя,   про визначення місця проживання дитини, -

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2006 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 з вимогою визначити місце проживання дитини разом із ним.

У обґрунтування своїх позовних вимог позивач у судовому засіданні пояснив, що з відповідачкою він перебував у зареєстрованому шлюбі з 21.10.1989 р. Від шлюбу мають двох синів: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. 09.12.2004 р. шлюб між сторонами був розірваний. Після розірвання шлюбу діти проживали разом із матір'ю та він сплачував аліменти на їх утримання. Однак ОСОБА_4 з вересня 2006 р. проживає разом із ним за адресою:АДРЕСА_1. До цього син періодично проживав разом із ним однак повертався до відповідачки за її вказівкою. Відсутність постійного місця проживання негативно впливає на виховання дитини. Він працює, має нормальний стан здоров'я, у зв'язку з чим має можливість утримувати та виховувати свого сина. Недостатня увага з боку матері у відношенні до її дітей є ще однією підставою для встановлення місця проживання дитини у судовому порядку.

Представник відповідачки - ОСОБА_5 діюча на підставі доручення, у судовому засіданні позовні вимоги визнала у повному обсязі та пояснила, що неповнолітній ОСОБА_4 проживає разом із батьком, який його утримує, виховує що добре впливає на розвиток та виховання дитини. Не заперечувала проти визначення місця проживання неповнолітнього ОСОБА_4, за місцем проживання його батька - ОСОБА_1.

Представник ради опіки та піклування Іллічівської райадміністраціїї Іллічівського району м.Маріуполя в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та пояснив, що ОСОБА_4, 1992 року народження до вересня 2006 р. проживав разом із своєю матір'ю. Вона зловживала спиртними напоями, вихованням та навчанням дитини не займалася. Дитина не відвідувала школи. Однак з того часу, як ОСОБА_4 перейшов проживати до батька, він став краще навчатися. За місцем проживання батька для ОСОБА_4 створені всі умови для нормального проживання та навчання. Мати дитини, ОСОБА_2 проживає у маленький кімнаті, яка знаходиться у антисанітарному стані, вона тривалий час не працює та не має коштів утримувати дитину. Вважає доцільним визначити місце проживання ОСОБА_4, за місцем проживання його батька - ОСОБА_1.

Свідок  в судовому засіданні пояснила, що вона є класним керівником ОСОБА_4 у ІНФОРМАЦІЯ_3. ОСОБА_4 являється учнем восьмого класу. З вересня 2006 р. проживає разом із своїм батьком. З цього часу ОСОБА_4 став краще навчатися, приймати участь у суспільному житті школи. Батько дитини контролює його навчання, займається його вихованням та утриманням. Вважає, що для подальшого правильного розвитку та виховання дитини, неповнолітній ОСОБА_4 повинен проживати разом із батьком.

Свідок ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснив, що він проживає разом із батьком з вересня 2006 р. та вважає, що це найкраще для нього, оскільки батько займається його утриманням та вихованням.

 

Суд, вислухавши позивача, представника відповідача, представника 3-ї особи, свідків, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі за наступними підставами.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1. перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 з 21.10.1989 р. Від шлюбу мають двох синів: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження. 09.12.2004 р. шлюб між сторонами був розірваний. Після розірвання шлюбу діти проживали разом із матір'ю, а позивач сплачував аліменти на їх утримання. Однак ОСОБА_4 з вересня 2006 р. проживає разом із батьком за адресою:АДРЕСА_1. До цього дитина періодично проживала разом із ним однак поверталася до відповідачки. Згідно акту від 27.10.200бр. дитина проживає разом із батьком та знаходиться на його утриманні. Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов місця проживання ОСОБА_2 від 13.01.2007 р. за адресою: АДРЕСА_2, приміщення знаходиться у антисанітарному стані, умов для проживання дитини разом із матір'ю не створено. Згідно висновку ССН Іллічівської райадміністрації мати неповнолітнього ОСОБА_4 зловживає спиртними напоями, утриманням та вихованням дитини не займається. Після того, як дитина стала проживати разом із батьком, вона стала краще навчатися, приймати участь у суспільному житті школи. За місцем проживання батька для дитини створені усі умови для проживання та навчання. У зв'язку з чим ССН Іллічівської райадміністрації м.Маріуполя вважає доцільним проживання неповнолітнього ОСОБА_4 разом з його батьком - ОСОБА_1.

Згідно ст. 161 СК України, якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли

згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися судом. При вирішенні спору щодо місця проживання дитини суд бере до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особисту прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

На підставі викладеного, суд, враховуючи інтереси дитини, стан її здоров'я прихильність до свого батька, ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, вважає доцільним визначити місце проживання ОСОБА_4, за місцем проживання його батька - ОСОБА_1. за адресою:АДРЕСА_1.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 212 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 150, 161 СК України, суд -

ВИРІШИВ:

Визначити місце проживання неповнолітнього ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, за місцем проживання його батька - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, за адресою: АДРЕСА_1.

На рішення може бути подана апеляція в Апеляційний суд Донецької області через Іллічівський районний суд м. Маріуполя. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга повинна бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви по апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання такої заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація