№2-25/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року Іллічівський районий суд м. Маріуполя, під головуванням судді Топчій Т.В., при секретарі Кузнецовій Е.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольської міської ради, про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Маріупольської міськради про визнання права власності на спадкове майно.
Позивач у судовому засіданні змінив позовні вимоги та просив суд визнати його спадкоємцем четвертої черги після смерті ОСОБА_2 та визнати за ним право власності на спадкове майно, пояснивши, що з 1967 р. по 2004 р. він знаходився у фактичних шлюбних відносинах та проживав однією сім'єю з ОСОБА_2 у жилому будинку АДРЕСА_1. Вказаний будинок належав ОСОБА_2 на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу від 22.04.1970 р. Він разом із з ОСОБА_2 вели сумісне господарство, проводили ремонтні роботи, придбавали майно. Він був прописаний у вказаному будинку і по цей час. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, після смерті якої відкрилась спадщина у вигляді будинку домоволодіння АДРЕСА_1. Він проживав з померлою на протязі більш ніж п'яти років на час відкриття спадщини, фактично прийняв його, здійснював нагляд за будинком, сплачував комунальні послуги. Після смерті ОСОБА_2 його стан здоров'я різко погіршився, у зв'язку із чим він не зміг вчасно звернутись до нотаріальної контори для оформлення своїх спадкових прав та йому було відмовлено.
На підставі викладеного позивач просив визнати його спадкоємцем четвертої черги та просив визнати за ним право власності на жилий будинок та придворні будови по АДРЕСА_1 Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 визнала у повному обсязі та не заперечувала проти визнання за ним права власності на вказаний будинок.
Свідок ОСОБА_3 у судовому засіданні пояснила, що вона є сусідкою позивача, який проживає у будинку по АДРЕСА_1 близько 30 років. Вони разом із ОСОБА_2 придбали цей будинок, вели сумісне господарство. ОСОБА_1 наглядає за будинком, проводить його ремонт.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні дала аналогічні пояснення.
Суд, вислухавши сторони, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 знайшли своє підтвердження наданими суду доказами та підлягають задоволення за наступними підставами.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 з 1967 р. по 2004 р. знаходився у фактичних шлюбних відносинах та проживав однією сім'єю з ОСОБА_2 у жилому будинку № АДРЕСА_1. Вказаний будинок належав ОСОБА_2 на праві приватної власності на підставі договору купівлі-продажу від 22.04.1970 р. Він разом із з ОСОБА_2 вів сумісне господарство, проводили ремонтні роботи, придбавали майно. Він був прописаний у вказаному будинок та прописаний по цей час. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла.
Згідно ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
Згідно ст. 1268 ч.З ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
На підставі викладеного позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню та його слід визнати спадкоємцем четвертої черги, після смерті ОСОБА_2, оскільки він проживав разом із спадкоємницею більше 5 років до часу відкриття спадщини, у зв'язку з чим за ним слід визнати право власності на спадкове майно у вигляді домоволодіння № АДРЕСА_1.
Керуючись ст.ст.209,212,213,215 ЦПК України, ст.ст.1264,1268 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1, як спадкоємцем четвертої черги за законом, право власності на спадкове майно у вигляді домоволодіння АДРЕСА_1.
На рішення може бути подана апеляція в Апеляційний суд Донецької області через Іллічівський районний суд м.Маріуполя. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подано потягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга повинна бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви по апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання такої заяви.