Справа № 1-49/2007 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2007 року Немирівський районний суд
Вінницької області
В складі: головуючого судді Рибчинського В. П.
при секретарі Горбенко Л. П.
за участю прокурора Ободинського О.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Гомель Білорусь, жителя м. Тальне АДРЕСА_1, Черкаської області, білоруса, громадянина України, із середньою освітою, одруженого, не працюючий, раніше не судимий,
в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , маючи намір на незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту, приблизно ІНФОРМАЦІЯ_2 року знаходячись в одному із сіл Хмільницького району, Вінницької області, на смітнику незаконно придбав, шляхом привласнення знайденого речовину рослинного походження, які згідно висновку судово -хімічної експертизи НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_3 року являються особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - маковою соломою, масою 1014 г. у висушеному стані, яку в подальшому незаконно перевозив у власному автомобілі ВАЗ -2101 д/н НОМЕР_2 до свого місця проживання в м. Тальне Черкаської області.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину у скоєнні злочину визнав повністю, щиро розкаявся у скоєному і пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року він виїхав з дружиною на автомобілі завантаженому одягом та взуттям з дому в напрямку Вінницької області. В селах Вінницької області він скупляв горіхи за гроші або міняв на одяг. По селах він продав майже весь одяг та взуття. Так, перебуваючи в одному із сіл Хмільницького району Вінницької області, коли його дружина пішла попід будинки запитувати , чи ніхто не купить одяг та взуття , то він від'їхав автомобілем на край села, щоб викинути упаковки з - під їжі на смітник, що то було за село він не пам'ятає, оскільки вони проїжджали багато сіл. На смітнику він помітив кульки з речовиною рослинного походження, вони були на краю смітника в чорному поліетиленовому пакеті. Потім він розв'язав один із кульків і побачив, що в середині знаходиться подрібнена макова солома. Він взяв дев'ять кульків з подрібненою соломою маку та запакував у передню праву дверку автомобіля під обшивку, оскільки знав, що макову солому заборонено зберігати та перевозити. Після цього він поїхав в село до дружини, але про знахідку її нічого не розповів. Коли вони їхали додому , в м. Тальне, Черкаської області, то їх зупинили працівники ДАІ за перевищення швидкості та під час огляду автомобіля
виявили макову солому. Макову солому мав намір використати для лікування а саме парити ноги, оскільки вони у нього хворі.
Оскільки підсудний та інші учасники судового розгляду вважають за можливе при дослідженні доказів по справі обмежитись допитом підсудного, суд з'ясувавши розуміння учасниками процесу змісту обставин, які не будуть досліджуватись по справі, впевнившись у добровільності та істинності їх позиції, роз'яснивши, що в такому випадку вони будуть позбавлені можливості посилатись на докази, які не будуть досліджуватись в апеляційному порядку, постановив, при дослідженні доказів по справі обмежитись допитом підсудного.
Заслухавши пояснення підсудного суд приходить до висновку, що вина його у скоєнні злочину доведена і його дії вірно кваліфіковано за ч. 2 ст. 309 КК України як незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичних засобів у великих розмірах без мети збуту.
Призначаючи покарання суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного, особу підсудного.
В якості обставини, яка пом'якшує покарання підсудному суд визнає його щире каяття.
Обставин, які б обтяжували покарання підсудному в судовому засіданні не встановлено.
Приймаючи до уваги, що ОСОБА_1 раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, за місцем проживання характеризується позитивно та за наведеної вище пом'якшуючої покарання обставини суд приходить до висновку, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції його від суспільства з застосуванням ст. 75 КК України.
По справі проводились експертні дослідження та експертизи, вартість проведення яких підлягають стягненню з ОСОБА_1 на користь науково дослідного експертно криміналістичного центру.
Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України і призначити йому покарання 3 (три) роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 від призначеного покарання звільнити, якщо він протягом 1 року 6 місяців іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки не виїжджати на постійне проживання за межі України та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку у законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Вінницькій області 659 грн. 09 коп. витрат пов'язаних з проведенням хімічного дослідження та хімічної експертизи.
Речові докази , які знаходяться в камері для зберігання речових доказів Немирівського РВ УМВС України у Вінницькій області: 9 поліетиленових пакунків з речовиною рослинного походження світло - коричневого кольору - знищити.
На вирок суду може бути подана апеляція протягом 15 діб до апеляційного суду
Вінницької області.