Справа №2-о-275/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
4 листопада 2009 року м.Харків
Червонозаводський районний суд м.Харкова у складі: головуючого - судді Протасової О.М., при секретарі – Тарановій А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області та Управління у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб ГУМВС України в Харківській області про встановлення юридичного факту, -
в с т а н о в и в:
Заявник – ОСОБА_1, зазначивши заінтересованими особами Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області та Управління у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб ГУМВС України в Харківській області, звернулась до суду із заявою про встановлення юридичного факту того, що ОСОБА_2, який помер 09.04.09 у м.Харкові, був її чоловіком.
Вона зазначила, що шлюб з ОСОБА_2 був зареєстрований 19.05.73 Палацом одруження «Дзержинський» у м.Харкові, актовий запис №2422, про що видане свідоцтво про укладення шлюбу серії 1–ВЛ №306945. Записи у свідоцтві були вчинені на російській мові, і після реєстрації шлюбу кожному з подружжя були присвоєні прізвища "Кухаренок».
Одна після заміни паспортів громадянина СРСР на паспорт громадянина України прізвище чоловіка було перекладене як «Кухаренок», а її – як «Кухарьонок».
За життя чоловіка вона не придавали уваги розбіжностям у написанні їх прізвищ, однак після його смерті виникли труднощі в отриманні невиплаченої чоловіку за життя пенсії та допомоги на поховання.
Оскільки іншим шляхом підтвердити той факт, що ОСОБА_2 був її чоловіком, неможливо, просила встановити цей факт судом.
У судовому засіданні заявниця підтримала заяву, посилаючись на наведені у ній обставини.
Заінтересовані особи - Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області та Управління у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб ГУМВС України в Харківській області у судове засідання своїх представників не направили, про місце і час розгляду справи повідомлені належно, Головне управління ПФУ у Харківській області просило розглядати справу у відсутності його представника, проти задоволення заяви не заперечувало.
Суд, вислухавши заявника та дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню, з урахуванням такого.
Відповідно до ст.256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути визнані факти, що призводять до виникнення, зміни чи припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.
Зі свідоцтва серії 1–ВЛ №306945 про укладення шлюбу, виданого Палацом одруження «Дзержинський» м.Харкова, вбачається, що 19.05.73 після реєстрації шлюбу між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 кожному з подружжя присвоєне прізвище, викладене російською мовою як «Кухаренок».
З паспортів подружжя вбачається, що при видачі чоловіку паспорту громадянина України його прізвище було перекладене як «Кухаренок», а дружини – як «Кухарьонок».
Як вбачається з довідки КП «Жилкомсервіс», ОСОБА_2 проживав у ІНФОРМАЦІЯ_1 разом з дружиною ОСОБА_4
Згідно зі свідоцтвом про смерть, ОСОБА_2 помер 09.04.09. у м.Харкові.
З пояснень заявниці судом встановлено, що розбіжності у написанні прізвищ подружжя позбавляють її права отримати нараховану чоловіку пенсію та допомогу на його поховання.
Таким чином, суд вважає, що заявницею надано достатньо доказів на підтвердження того факту, що вона доводилась дружиною ОСОБА_5, який помер 09.04.09 у м.Харкові.
На підставі наведеного, враховуючи, що позасудовим шляхом встановити цю обставину неможливо, керуючись ст.ст. 6,8,209,218,221,223 235,256,259 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_2, який помер 09.04.09 у м.Харкові, був чоловіком заявниці – ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до апеляційного суду Харківської області через Червонозаводський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає чинності після закінчення десятиденного строку, якщо заява про його апеляційне оскарження не була подана. Якщо після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга у двадцятиденний строк не була подана, рішення набирає чинності після закінчення двадцятиденного строку для подачі апеляційної скарги.
У випадку подачі апеляційної скарги рішення, якщо воно не буде відмінено, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Протасова О.М.