№ 2-3994\09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2009 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого- судді Суркової В.П.,
при секретарі Владиченко І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідачки шкоди, спричиненої порушенням «Правил користування електричною енергією для населення» в сумі 7790 грн. 35 коп.
В позові зазначив, що контролерами Північних районних електричних мереж ВАТ «Запоріжжяобленерго» 30.01.2007 року та 14.06.2007 року виявлено порушення відповідачкою правил споживання електроенергії за адресою: АДРЕСА_1, що виразилось у самовільному підключенні квартири до електромережі без дозволу енергопостачальника, без особового рахунку, поза приладу обліку, тобто розкрадання електроенергії. Вартість шкоди, заподіяної енергопостачальній організації, обчислена на підставі «ОСОБА_2 розрахунку розміру відшкодування шкоди внаслідок порушення споживачем Правил користування електроенергією для населення» та складає за актом № 00084845 від 30.01.2007 року 5417 грн. 27 коп., за актом № 00087502 від 14.06.2007 року – 2373 грн. 08 коп., разом 7790 грн. 35 коп.
Просить стягнути з відповідачки згадану суму, а також 77 грн. 91 коп. судового збору та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позов, наполягає на його задоволенні у повному обсязі.
Відповідачка позов не визнала, пояснила, що вона зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, але з 1998 року проживає за іншою адресою у квартирі свого чоловіка ОСОБА_3 У вказаній квартирі тимчасово проживав співмешканець її матері ОСОБА_2, який електроенергією не користувався тому, що її відрізали ще у 1998 році. В акті зазначено, що у квартирі є телевізор та електропіч, на справді цих електро приладів немає.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов таким, що задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 1166 ЦК України шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, що яка її завдала.
Обов'язковими умовами для покладення відповідальності за шкоду є наявність шкоди, протиправність дій особи, що заподіяла шкоду, причинний зв'язок між діями винного і шкодою, вина.
Статтею 10 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Позивач не надав суду переконливих доказів, які підтверджують наявність шкоди від винних протиправних дій відповідачки, а також доказів в обґрунтування розміру цієї шкоди, а відтак суд не вбачає підстав для задоволення позову.
Керуючись ч. 1 ст. 1166 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 59, 60, 209, 212-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог відкритого акціонерного товариства «Запорожьеобленерго» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди відмовити.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення
Суддя - В.П. Суркова