АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
Головуючого: Парапана В.Ф. Суддів: Панасенкова В.О., Громіка Р.Д. При секретарі Я ні Н.П. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Суворовського районного суду м. Одеси від 7 листопада 2006 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про збільшення розміру аліментів , стягнення додаткових витрат на утримання дитини, -
встановила:
20.07.2006р. ОСОБА_2. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1. та уточнивши свої позовні вимоги просила змінити розмір аліментів та стягувати з відповідача на її користь на утримання неповнолітньої дочки аліментів в розмірі 400 гр. щомісячно та додаткові витрати на дитину в розмірі 1500 гр.
Позивачка зазначала, що рішенням Ізмаїльського міського суду Одеської області від 29.12.2003р. з ОСОБА_1. стягуються аліменти на її користь на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3.,ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/6 частини з усіх видів його заробітку. Проте з липня 2005р. відповідач не сплачує аліментів, звільнився з роботи, має нерегулярний, мінливий дохід, а її доходів недостатньо для утримання дитини. Також відповідач не приймає участі у додаткових витратах, пов'язаних із хворобою дитини.
Посилаючись на ці обставини, позивачка просила про задоволення позову.
Відповідач позов не визнав, вказуючи на те, що він не працює, має іншу сім'ю та утримує ще одну дитину.
Рішенням суду від 7.11.2006 року позов задоволено частково. Стягнуто з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання неповнолітньої дочки у твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн. щомісячно , починаючи з дня набрання рішенням законної сили і до 02.04.2017 року, тобто до досягнення дитиною повноліття і 750 грн. -у вигляді додаткових витрат на утримання дочки.
У апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду скасувати і передати справу на новий розгляд, вказуючи, що при вирішенні справи суд не врахував, що він не
працює, перебуває на обліку в центрі зайнятості населення, сплатив заборгованість по
аліментам, має на утриманні іншу дитину, а суми 300 і 750 грн. не аргументовані та завищені.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення осіб, що з'явилися, перевіривши матеріли справи й обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає з таких підстав.
Справа №22ц-13/07
Головуючий у 1 інстанції - Федусік А.Г.
Доповідач - Парапан В.Ф. Категорія: 36
Судом першої інстанції встановлено, що відповідач ухиляється від сплати аліментів на дитину, не працює, має нерегулярний, мінливий дохід і у зв'язку із хворобою дитини позивачка понесла додаткові витрати.
Вирішуючи спір, суд першої інстанції виходив з наступного.
Відповідно до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Згідно з ч.1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суд}' або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено .за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
З урахуванням викладеного, на підставі встановлених в судовому засіданні фактів та наданих доказів, районний суд обгрунтовано дійшов висновку про зміну розміру стягуємих з відповідача аліментів та в твердій грошовій сумі, оскільки у зв'язку із збільшенням витрат на утримання дитини, яких недостатньо у позивачки (ОСОБА_2. мала дохід в розмірі 616 грн. щомісячно), а відповідач ухиляється від надання матеріальної допомога, тривалий час має нерегулярний, мінливий дохід.
Розмір аліментів судом визначений у відповідності до вимог ст. 182 СК України, в тому числі і обставин, зазначених в апеляційній скарзі.
Аліменти в розмірі 300 грн. менше розміру прожиткового мінімуму для дітей даного віку та не є завищеними
Відповідач є особою молодого віку, працездатний, може надати дитині таку суму аліментів і при наявності на утриманні іншої дитини.
Тому доводи скарги в цієї частині колегія суддів не приймає до уваги.
Відповідно до ст. 185 СК України той із батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь., у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
Як видно із наданих позивачкою документів, вона, у зв'язку із хворобою дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, витратила на її лікування та оздоровлення 1500 грн.(а.с.43-66).
З урахуванням рівності обов'язків батьків в утриманні дитини, суд обґрунтовано стягнув з відповідача на користь позивачки додаткові витрати в розмірі 750 грн.
Оскільки суд не допустив порушень норм матеріального та процесуального права при ухвалені оскаржуваного рішення, підстав для його скасування немає.
За правилами ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення суду без змін, якщо суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст.303, 304, 307 ч.1 п.1,308,313-315,319 ЦПК України, колегія суддів,-
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити
Рішення Суворовського районного суду м.Одеси від 7 листопада 2006 року
залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення,
однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з
дня набрання законної сили до суду касаційної інстанції.