Судове рішення #6559243

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД  

Тернопільської області  

    С П Р А В А № 2-а-716/2009 р.  

ПОСТАНОВА  

і м е н е м     У к р а ї н и  


«16» жовтня  2009 року  

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області                    

в складі головуючого:     Костіва О.3.,  

при секретарі:     Стус К.І.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні  

в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу  


  за позовом:   ОСОБА_1      

 

  до:   управління державної автомобільної  

інспекції УМВС України  

в Тернопільській  області  


          про:       скасування постанови по справі  

про  адміністративне правопорушення ,-  

В С Т А Н О В И В:  

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до УДАІ УМВСУ в Тернопільській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення  Серія ВО№031310 від 10 лютого 2009 року, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122  КУпАП та накладено адміністративні стягнення у виді штрафу у розмірі 255 грн.  

Заявлені вимоги позивач мотивує тим, що дорожній знак "Рух ліворуч"  в м.Тернополі по вул.Вояків дивізії Галичина  встановлений на висоті мосту, а це є невидима ділянка  дороги для водіїв.    Просить постанову   по справі про адміністративне правопорушення скасувати.  

Представник відповідача -  УДАІ УМВСУ в Тернопільській області в судове засідання не з"явився з невідомої суду причини, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.  

На підставі ст.128 КАС України суд вважає за можливе розгляд справи у відсутності представника відповідача, який не з'явився в судове засідання, на підставі наявних у справі доказів.  

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи із таких міркувань.  

В судовому засіданні встановлено наступні обставини.  

Як вбачається із постанови по справі про адміністративне правопорушення Серія ВО№031310 від 10 лютого 2009 року громадянин           ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом марки «Мерседес», держномер НОМЕР_1,   10 лютого 2009 року о 12 год. 25 хв. в м.Тернополі  рухався по вул.Вояків дивізії Галичина,  не виконав вимогу дорожнього знаку "Рух ліворуч" та поїхав прямо,    чим порушив п.4.3 Д1 Правил дорожнього руху України та вчинив  адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП.  

Вказаною постановою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді  штрафу у сумі 255 грн.  

Відповідно до ст.245 КУпАП   завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.  

Згідно  п. 10.1.1     ДТСУ 4100-2002 (Національний стандарт України. Дорожні знаки. Загальні технічні умови. Правила застосування) дорожні знаки повинні розташовуватись так, щоб їх добре бачили учасники дорожнього руху, як у світлий, так і в темний час доби, була забезпечена зручність експлуатації і обслуговування, а також було неможливе їх ненавмисне пошкодження. При цьому вони не повинні бути затулені від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами (зеленими насадженнями, щоглами зовнішнього освітлення тощо).  

В судовому засіданні встановлено, що дорожній знак  "Рух ліворуч"  в м.Тернополі по вул.Вояків дивізії Галичина встановлений на висоті мосту, а це є невидима ділянка  дороги для водіїв.  

Вказані докази об»єктивно підтверджують покази позивача про те, що він не бачив дорожній знак «Рух ліворуч», оскільки останній розташований занадто високо, а тому позивач, як водій, не міг  бачити дорожнього знаку.  

Відповідно   до вимог ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб"єкта владних повноважень обов"язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій   чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.  

Представник відповідача в судове засідання не з’явився та будь-яких доказів в обґрунтування спірної постанови не представив.  

Згідно п.3 ч.1 ст.293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови та, при наявності підстав,  приймає рішення,  яким скасовує постанову і закриває справу.  

Таким чином, суд вважає, що факт вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП не доведений належним чином, постанова у справі про адміністративне правопорушення  складена з порушенням вимог чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню, а провадження в справі -  закриттю.  

 


Керуючись ст.ст.11, 18, 71, 86, 158, 163, 186 КАС України, ст.ст.122, 256, 293, 294 КУпАП,  суд,-  

П О С Т А Н О В И В :  

Позов задовольнити.  

Постанову по справі про адміністративне правопорушення   Серія ВО№031310 від 10 лютого 2009 року відносно ОСОБА_1 про притягнення останнього до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 255 гривень – скасувати.  

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1   за ч.1 ст.122  КУпАП – провадженням закрити в зв»язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.  

Постанова суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.  

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд.  


Головуючий:               Костів О.З.  

 









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація