Справа №2-374
2007рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2007 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді - Козирєвої Г.М.
при секретарі Нетецькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Височанської селищної ради про визнання права власності на самочинно збудований житловий будинок та господарчі споруди в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1,ОСОБА_2 звернулися до суду з позовною заявою до Височанської селищної ради про визнання права власності на житловий будинок та самочинно збудовані господарчі споруди в порядку спадкування за законом, посилаючись на те, що житловий будинок та господарчі споруди вАДРЕСА_1, самовільно побудовані їх батьком ОСОБА_3 в період з 1970 по 1976 роки.
Будинок було введено в експлуатацію, про що свідчить акт від 14.05.1981 року про закінчення будівництва та ввод в експлуатацію індивідуального будівництва. Рішенням Харківської районної ради народних депутатів НОМЕР_1 цей акт було затверджено та дозволено прийняти в експлуатацію самовільно побудований будинок. Але в КП „ХРБТІ" будинок не зареєстрований.
Мати померла ІНФОРМАЦІЯ_1, але при житті вимог щодо визнання за нею права власності на цей будинок не висувала.
20.10.2005 року помер батько. Позивачі звернулись в шестимісячний строк до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини. Але в оформленні їх спадкових прав нотаріусом було відмовлено, оскільки будинок не було зареєстровано в БТІ та крім того батьком було самовільно побудовано господарчі споруди літ. "а 2", гараж літ. "Г", літня кухня літ. "Д", вбиральня літ. "Е".
Рішенням Височанської селищної ради Харківського району Харківської області НОМЕР_2 надано дозвіл на збереження вищевказаних господарчих споруд.
Тому позивачі просять визнати спочатку право власності на вказаний житловий будинок з господарчими спорудами за батьком ОСОБА_3 в порядку забудови, а потім за позивачами по 1/2 частині за кожним в порядку спадкування за законом після смерті батька.
У судове засідання з'явились позивачі ОСОБА_1 таОСОБА_2, які підтримали свої позовні вимоги в повному обсязі.
Височанська селищна рада не заперечує проти задоволення заявленого позову, просить слухати справу у відсутності її представника.
Вислухавши пояснення позивачів, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню, оскільки у судовому засіданні встановлено, що позивачі є спадкоємцями, що прийняли спадщину після смерті свого батька ОСОБА_3, померлогоНОМЕР_1, що підтверджується свідоцтвами про їх народження (а.с. 7, 8), свідоцтвом про одруження ОСОБА_2 (а.с.9), свідоцтвом про одруження батьків (а.с. 19), свідоцтвами про смерть батька та матері (а.с. 10, 11).
Після смерті спадкодавця позивачів залишилося спадкове майно -житловий будинокАДРЕСА_1, який було побудовано батьком позивачів ОСОБА_3, про що свідчить рішення Харківської районної ради народних депутатів НОМЕР_1 (а.с.12) та рішення Височанської селищної ради Харківського району Харківської області НОМЕР_2 про збереження самовільно збудованих господарчих споруд: літ. "а 2", гаража літ. "Г", літної кухні літ. "Д", вбиральні літ."Е" (а.с. 18).
Батько позивачів ОСОБА_3 своїх прав власності на вказаний будинок з господарчими спорудами не оформив, хоча постійно проживав у будинку разом зі своєю сім"єю та користувався ним, про що свідчить довідка КП"ХРБТІ"(а.с.14).
Тому, відповідно до вимог ст.ст. 376, 1261 ЦК України, можливо визнати спочатку право власності на вказаний житловий будинок з господарчими спорудами за батьком ОСОБА_3 в порядку забудови, а потім за позивачами по 1/2+ частині за кожним в порядку спадкування за законом після смерті батька, померлогоНОМЕР_1.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 210, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст.ст.376, 329, 1261 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2 - задовільнити.
Визнати спочатку за ОСОБА_3 право власності на самовільно збудований житловий будинок та господарчі споруди в АДРЕСА_1 в порядку забудови,а потім визнати за позивачами ОСОБА_1, ОСОБА_2, за кожним, по 1/2 частині житлового будинкуАДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті батька, ОСОБА_3, померлогоНОМЕР_1.
На рішення протягом 10 днів з дня його проголошення може бути подано заяву про оскарження, після чого протягом 20 днів може бути подано апеляційну скаргу через Харківський районний суд до Апеляційного суду
Харківської області, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.