Справа №2-270 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2007 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді - Козирєвої Г.М.
при секретарі Нетецькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Веселівської сільської ради про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та визнання права власності на будинок та земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, визнання права власності на будинок та земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом, посилаючись на те, що житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1, був побудований його бабусею, ОСОБА_4. Готовність будинку, згідно довідки КП "ХРБТІ" НОМЕР_1 складає 100%. На нього видано технічний паспорт, однак право власності не оформлено, в КП "ХРБТІ" будинок не зареєстровано.
Крім того, за його бабусею ОСОБА_4 на праві приватної власності, на підставі Державного Акту на право приватної власності на землю серіяНОМЕР_2, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю заНОМЕР_3, зареєстровано земельну ділянку площею 0,25 га, яка розташована на території Веселівської сільської радиАДРЕСА_1, якою вона була наділена для обслуговування житлового будинку.
Також, за бабусею на праві приватної власності зареєстрована земельна ділянка площею 4.0177 га, яка розташована на території Веселівської сільської ради, КСП "Липці" Харківського району Харківської області, на підставі Державного Акту на право приватної власності на земельну ділянку серіяНОМЕР_4, виданого Харківською районною державною адміністрацією й зареєстрованого заНОМЕР_5.
ІНФОРМАЦІЯ_1 його бабуся померла.
Ще при житті все свое майно вона заповідала позивачу. Спадкоємцями за законом є також його батько, ОСОБА_2, та його сестра, ОСОБА_3, які не мають претензій до спадкового майна.
Про прийняття спадщини позивачем була подана до нотаріальної контори заява у встановлений законом строк. Однак він не може оформити своїх спадкових прав із-за того, що будинок не було зареєстровано в бюро технічної інвентаризації, а в Державному акті серії НОМЕР_2 невірно вказано ім'я по батькові бабусі, а саме: замість "ІНФОРМАЦІЯ_2" вказано "ІНФОРМАЦІЯ_3". Тому позивач просить у судовому порядку визнати належність їй вказаного документа та визнати за ним право власності на житловий будинок та зазначені земельні ділянки у порядку спадкування за заповітом після смерті бабусі.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 не заперечували у судовому засіданні проти задоволення позовної заяви.
Веселівська сільська рада також не заперечувала проти заявлених позовних вимог, просить слухати справу у відсутності її представника.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню, оскільки у судовому засіданні встановлено, що позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті своєї бабусі, ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.15, 16). Інші спадкоємці за законом не мають претензій до спадкового майна.
Спадковим майном є житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1, а також дві земельних ділянки: одна площею 0,25 га, яка розташована на території Веселівської сільської ради вАДРЕСА_1, якою ОСОБА_4 була наділена для обслуговування житлового будинку, на підставі Державного Акту на право приватної власності на землю серія НОМЕР_2, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю заНОМЕР_3 (а.с.10). Друга - площею 4.0177 га, яка розташована на території Веселівської сільської ради, КСП "Липці" Харківського району Харківської області, на підставі Державного Акту на право приватної власності на земельну ділянку серіяНОМЕР_4, виданого Харківською районною державною адміністрацією й зареєстрованого заНОМЕР_5.
Позивач прийняв спадщину шляхом подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини (а.с.17). Тому на підставі ст.256 ч.1 п.6 ЦПК України, ст.ст.1222, 1223, 1225 ЦК України, ст.81 Земельного Кодексу України, можливо встановити факт належності спадкодавиці документу, що має юридичне значення та визнати за позивачем право власності на спадковий будинок, а також на земельні ділянки після смерті його бабусі, ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, у порядку спадкування за заповітом.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 210, 212, 214-215, 218, 256 ч.1 п.6 ЦПК України, ст.ст.1222, 1223, 1225 ЦК України, ст.81 Земельного Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати встановленим факт належностіОСОБА_4 Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2, виданого на ім'я ОСОБА_4, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю заНОМЕР_3, на земельну ділянку площею 0,25 га, яка розташована на території Веселівської сільської радиАДРЕСА_1, Харківського району, Харківської області.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинокАДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом, після смерті бабусі, ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,25 га, яка розташована на території Веселівської сільської ради вАДРЕСА_1, якою ОСОБА_4 була наділена для обслуговування житлового будинку, на підставі Державного Акту на право приватної власності на землю серія НОМЕР_2, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю заНОМЕР_3, в порядку спадкування за заповітом, після смерті бабусі, ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею площею 4.0177 га, яка розташована на території Веселівської сільської ради, КСП "Липці" Харківського району Харківської області, на підставі Державного Акту на право приватної власності на земельну ділянку серія НОМЕР_4, виданого Харківською районною державною адміністрацією й зареєстрованого заНОМЕР_5, в порядку спадкування за заповітом, після смерті бабусі, ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
На рішення протягом 10 днів з дня його проголошення може бути подано заяву про оскарження, після чого протягом 20 днів може бути подано апеляційну скаргу через Харківський районний суд до Апеляційного суду Харківської області, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.