Судове рішення #6560375

№ 2-650/2009р.  


Р І Ш Е Н Н Я  

І М ` Я М        У К Р А Ї Н И  


3 листопада 2009 року Золочівський районний суд Харківської області в складі:    головуючого – судді                                                                                           Юревича В.В.   при секретарі                                                                                                    Дроботової В.М.     розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Золочів цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей, -  


В С Т А Н О В И В :  


ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. Пояснила, що вона перебуває в зареєстрованому  шлюбі з ОСОБА_2, від якого  має трьох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3. З  2 червня 2007 року подружжя проживають  окремо, діти мешкають з нею і знаходяться на її утриманні.   Стверджує, що ОСОБА_2 фізично здоровий, працездатний чоловік і має постійний заробіток, інших непрацездатних утриманців не має і тому має змогу надавати матеріальну допомогу дітям. Добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей він не надає, участі в їх вихованні  не приймає. Просить суд стягнути з ОСОБА_2  аліменти на неповнолітніх  дітей в розмірі ? частини всіх видів доходу щомісячно до їх повноліття.    

Відповідач в судовому засіданні  позовні вимоги позивача визнав повністю.  Згоден платити аліменти на  неповнолітніх дітей в розмірі ? частини всіх видів доходу щомісячно до їх повноліття.

Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позовна заява підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Із ксерокопії свідоцтв про народження дітей видно, що   батьком  неповнолітніх: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, є ОСОБА_2.

Ст. 180 Сімейного Кодексу України передбачає що, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей. При ухиленні батьків від цього обов’язку, кошти на утримання дітей стягуються з них в судовому порядку.  

Із довідки № 843 від 03.07.2009 року , наданої  Феськівською сільською Радою Харківської області видно, що діти проживають зі своєю матір`ю  ОСОБА_1 і знаходяться на її утриманні .

Судом також встановлено, що відповідач ОСОБА_2 хронічних захворювань не має,  непрацездатних батьків не має, стягнень по виконавчим листам з відповідача не здійснюється.

У зв’язку з наведеним, з урахуванням вище зазначених обставин, які мають істотне значення по справі, суд вважає, що відповідач ОСОБА_2 за своїм станом здоров’я та матеріальним становищем в змозі надавати матеріальну допомогу на утримання своїх дітей.

В силу ст. 79,81 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судові витрати.

Керуючись ст. ст. 15, 16 ЦК України, ст. ст. 180, 182, 183 Сімейного Кодексу України, ст. ст.   11,  57 – 60, 212, 213, 214 ЦПК України, -

 

В И Р І Ш И В:  


Позовні вимоги  ОСОБА_1 –   задовольнити.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5 та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_6 1-ї ОСОБА_6 38 кв. 8 на користь ОСОБА_1, яка мешкає в с. Першотравневе вул. Чорноглазівська 17 Золочівського району   Харківської області, аліменти на дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3,  у розмірі ? частини всіх видів доходу щомісячно до їх повноліття. Стягнення розпочати з 28.09.2009 року.

Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави  судовий збір в  сумі 51 грн. та  витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп., які необхідно перерахувати: Одержувач: УДК у Золочівському районі код ЄДРПОУ 24134343 МФО 851011 р/р 31219259700244.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження  і з подачею її копії до апеляційної інстанції,  або в порядку ст. 295 ч. 4 ЦПК України.


Головуючий:  





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація