Справа №2-391
2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2007 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді - Козирєвої Г.М.
при секретарі Нетецькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел.Покотилівка справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившим право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася до суду з позовною заявою про визнання втратившим право користування житловим приміщенням ОСОБА_2., посилаючись на те, що вона є власником житлового будинку №АДРЕСА_1 Харківського району Харківської області, згідно договору міни від 22.06.2001 року. За данною адресою зареєстрован колишній чоловік позивачки - ОСОБА_2. На даний час шлюб між сторонами розірвано. Відповідач в будинку не проживає, а позивачка, як власник будинку вимушена сплачувати за нього комунальні платежі, що ставить її у скрутне матеріальне становище. Тому просить визнати його втратившим право користування житловим приміщенням.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, через оголошення у пресі.
Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши письмові докази по справі, суд вважає заявлений позов таким, що підлягає задоволенню, оскільки у судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2. зареєстрований в буд. №АДРЕСА_1 Харківського району Харківської області, що належить на праві приватної власності ОСОБА_1. (а.с.9, 13), однак фактично там не проживає з квітня 2006 року, про що свідчать письмові докази по справі - Акт депутата Височанської селищної ради Харківського району Харківської області (а.с.8). Брак між сторонами розірвано, про що свідчить свідоцтво про розірвання шлюбу від 26 серпня 2005 року (а.с. 11).
Відповідно до ст.163 ЖК України, у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім"ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених ч.1 п.п.1 і 5 частини третьої і частиною четвертою ст.71 цього Кодексу. В судовому ж засіданні встановлено, що відповідач не проживає за вказаною адресою понад ці встановлені законом строки без поважної причини, його особисте майно у будинку позивачки відсутнє. Тому, у відповідності зі ст.163 ЖК України, відповідача необхідно визнати втратившим право користування частиною житлового будинку позивачки. Й це рішення є підставою для анулювання його реєстрації за вказаною адресою.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 71, 163 ЖК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1.
Визнати ОСОБА_2 втратившим право користування житловим приміщенням - будинком №АДРЕСА_1, Харківського району Харківської області, та належить на праві приватної власності ОСОБА_1.
Рішення є підставою для анулювання реєстрації ОСОБА_2 за вказаною адресою.
На рішення протягом 10 днів з дня його проголошення може бути подано заяву про оскарження, після чого протягом 20 днів може бути подано апеляційну скаргу, через Харківський районний суд, до Апеляційного суду Харківської області, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.