Справа №2-1356 .
2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2007 року
Харківський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Козирєвої Г.М. при секретарі - Нетецькій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної Громади Кулиничівської селищної ради, про визнання права власності на самовільно реконструйовані адміністративно-виробничі нежитлові приміщення.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернулась з позовом до Територіальної Громади Кулиничівської селищної ради про визнання права власності на самовільно реконструйовані адміністративно-виробничі нежитлові приміщення які розташовані за адресою: Харківська область, Харківський район, АДРЕСА_1, мотивуючи свій позов наступним:
Позивач є власником нежитлових будівель що складаються з казарми літ. «А-1» - загальною площею 541,3 кв. м., гаража літ. «Б-1» - загальною площею 82,0, вбиральні літ. «В» , навіс літ. «Г».
Право власності на ці будівлі підтверджується договором купівлі-продажу від 09 вересня 2003, посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_2, реєстровий номер НОМЕР_1. Являючись власником цих приміщень, вона у 2006 році своїми силами за свої особисті кошти з особисто куплених будівельних матеріалів зробила деякі перебудови, а саме були закладені декілька вікон, зведені декілька стін. Та було зроблено змінення цільового призначення. А саме зараз приміщення використовуються як адміністративно-виробничі приміщення.
Позивач вважає, що при будівлі споруд та перебудові домоволодіння були дотримані технічні будівельні, санітарні нормативи.
Таким чином, позивач просить відповідно до положень ст. 376 ЦК України визнати за ними право власності на адміністративно-виробничі нежитлові приміщення літ. «А-1 «загальною площею 503,0 кв. м., гараж літ. «Б-1» - загальною площею 82,0, вбиральню літ. «В» , металеву огорожу № 1 що знаходяться в АДРЕСА_1.
Відповідач у судове засідання не з'явився , направив до суду листа у якому просив справу слухати без його участі, та повідомив що проти позову не заперечує.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню. При цьому суд виходить з наступного:
Згідно ч.2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Згідно ст. 391 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання права власності, якщо
це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Проведена позивачем реконструкція не порушує права третіх осіб.
Представленим технічним висновком будівельної організації підтверджується, що дана споруда відповідає будівельним нормативам та стандартам.
Будівництво позивачкою здійснено на земельній ділянці, що надана їй для користування на підставі Договору оренди від 15 травня 2006 року.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного на підставі ст. 10,11,209, 212, 213-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 15,16,331, 376, 392 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
2. Визнати за ОСОБА_1 право власності на адміністративно-виробничі нежитлові приміщення літ. «А-1» загальною площею 503,0 кв. м., гараж літ. «Б-1» - загальною площею 82,0, вбиральню літ. «В» , металеву огорожу № 1 що знаходяться в АДРЕСА_1, враховуючи Технічний висновок ТОВ «Фінансово-будівельна компанія «СТРОЙ-СІТІ» про те, що зазначені приміщення перебувають у гарному технічному стані, відповідають технічним вимогам та стандартам для розміщення виробничих та офісних приміщень, а також не порушують прав інших осіб.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного Суду Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копи до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.