Справа № 2-2162/2009 р.
У Х В А Л А
23 жовтня 2009 року суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Вуїв О.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору: відділ опіки і піклування Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області, про відібрання і повернення дитини та відшкодування моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
16 жовтня 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом в якому вказувала, що з 20 вересня 2002 року по 27 листопада 2008 року вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем.
Від шлюбу мають спільну малолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, місце проживання якої на підставі рішення Вознесенського міськрайонного суду від 27 листопада 2008 року була визначено з позивачкою.
Однак 28 вересня 2009 року ОСОБА_2 без згоди матері дитини забрав доньку до місця свого мешкання, тим самим самочинно змінив місце проживання останньої.
В зв’язку з цими обставинами та виходячи з вимог ст. 162 СК України позивачка просила повернути їй доньку, а також стягнути завдану неправомірними діями відповідача моральну шкоду, грошовий еквівалент якої оцінює в 3 000 грн.
Під час вирішення питання про відкриття провадження в справі суддя встановив, що відповідач – ОСОБА_2 – проживає в АДРЕСА_1.
Положення статті 109 ЦПК України визначають загальне правило щодо підсудності цивільних справ, яке застосовується й до зазначеного позову.
Згідно вимог цієї норми закону позови до фізичної особи пред’являються в суд за місцем її проживання .
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана з порушенням правил підсудності, повертається позивачу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись 109, 121, 209, 210 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору: відділ опіки і піклування Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області, про відібрання і повернення дитини та відшкодування моральної шкоди – повернути позивачці.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали протягом п’яти днів з дня її проголошення та подачі апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: /підпис/
Згідно з оригіналом: суддя: