Судове рішення #6561649

Справа № 2-а-856/09

                                                                             


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


29 жовтня 2009 року                                 Бериславський районний суд Херсонської області


                                                                у складі головуючого судді        Сіянка В.М.

                                                                      за участю секретаря     Третьякової Т.М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника відділу актів цивільного стану при Бериславському районному управлінні юстиції в особі Тиркало Тетяни Іванівни про зобов’язання вчинити певні дії, -

 

В С Т А Н О В И В:


    ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, посилаючись на те, що при видачі Миколаївською сільською радою Тюкалинського району Омської області Росія свідоцтва про народження в актовому записі № 27 від 20.02.1947 року було зроблено помилку замість ім’я позивача «ОСОБА_1» написали ім’я «ОСОБА_1».

На підставі цього позивач звернувся до відділу РАЦС при БРУЮ з заявою про виправлення помилки в актовому записі, але йому відмовили і надали висновок від 14.03.2009 року про те, що встановити ім’я дитини при народженні може лише суд, тобто зобов’язати РАЦС внести відповідні зміни до актового запису про народження.

Просить суд визнати висновок начальника відділу  РАЦС Бериславського РУЮ № 27 від 20.02.1947 року про народженняІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_1 в частині імені таким, що суперечить діючому законодавству, неправомірним та скасувати його. Крім того, просив зобов’язати начальника відділу РАЦС Бериславського РУЮ Тиркало Т.І. внести зміни до актового запису цивільного стану №27 від 20.02.1947 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_1 в частині імені, зазначивши ім’я «ОСОБА_1» замість «ОСОБА_1».


    Позивач в судовому засіданні позов підтримав і наполягав на його задоволенні.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, та пояснила, що розбіжність у зазначенні імені у наданих заявником документах не дає обґрунтованих підстав для внесення змін у актовий запис про його народження. При зверненні заявником до органів РАЦС не було надано усіх підтверджуючих документів, що саме він і є тією особою ім’я якої невірно записано в актовому записі № 27 від 20.02.1947 року. Крім того, актовий запис про народження заявника знаходиться в Росії, тому вони не можуть вносити в нього зміни які просить заявник.


Вислухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у справі докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач по справі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. (згідно паспортних даних) звернувся до відділу РАЦС Бериславського РУЮ з заявою про внесення змін до актового запису про його народження № 27 від 20.02.1947 року складеного Миколаївською сільською радою Тюкалінського району Омської області Росія, але отримав висновок з відмовою через розбіжність у поданих документах (а.с. 17).

З даного висновку вбачається, що аналіз документів, представлених позивачем в судове засідання, а саме: копія паспорту, копія трудової книжки, копія військового квитка, копія посвідчення пенсіонера, атестат про освіту та ін. документи (а.с. 5-16) свідчать про те, що при реєстрації було допущено помилку в написанні власного імені дитини «ОСОБА_1».

Судом оглянуто копію актового запису про народження ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. № 27 від 20.02.1947 року складеного Миколаївською сільською радою Тюкалінського району Омської області (а.с. 25-26).


Згідно Постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану» від 07.07.1995 року, відмова органу реєстрації актів громадянського стану, в тому числі у зміні прізвища, імені та по батькові (ст. 9 Закону України «Про органи реєстрації актів громадянського стану») може бути оскаржена в суд у порядку, встановленому для оскарження неправомірних дій органів державного управління.

Згідно з п. 2 Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, заяви громадян України, які проживають на території України, приймає, розглядає, а також веде їх облік відділ реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання.

Відповідно п. 2.8 Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У випадку ж відмови, зміни, доповнення і виправлення в актові записи цивільного стану вносяться на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень у актові записи цивільного стану, які зазначені в рішенні суду (п. 2.12 Положення).


За статтею 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах,
відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що  не передбачено  законодавством.

Органи державної влади та  органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти  лише  на  підставі,  в  межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією  та  законами України.

             У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України  в адміністративних справах про протиправність рішень,  дій чи  бездіяльності  суб'єкта  владних  повноважень  обов'язок  щодо доказування правомірності свого  рішення,  дії  чи  бездіяльності покладається    на   відповідача,   якщо   він   заперечує   проти адміністративного позову.

Представник відповідача не надав суду належних і допустимих доказів правомірності своєї відмови у задоволенні вимог заявника і не визнання позову.

Оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку, що дії відповідача, що полягають у відмові внесення відповідних змін до актового запису про народження позивача на підставі відсутності таких повноважень є незаконними, так як не мають під собою законодавчого підґрунтя, а позовні вимоги ОСОБА_1 в частині зобов’язання органів РАЦС внести зміни підлягають задоволенню.


    Керуючись ст.ст. 10, 11, 86, 159-162 Кодексу адміністративного судочинства України -



П О С ТА Н О В И В:


    Адміністративний позов ОСОБА_1 – задовольнити частково.

Зобов’язати начальника відділу реєстрації актів цивільного стану Бериславського районного управління юстиції Тиркало Тетяну Іванівну внести зміни до актового запису цивільного стану Миколаївської сільської ради Тюкалінського району Омської області № 27 від 20.02.1947 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_1 в частині імені, зазначивши ім’я «ОСОБА_1» замість «ОСОБА_1».

В задоволенні решти вимог – відмовити.



    Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Бериславський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови, та подачі апеляційної скарги до Бериславського районного суду і протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.




    Суддя Бериславського                            

    районного суду                                                                                          В.М. Сіянко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація