Судове рішення #6561724

                                                                                 

Справа №2-670/2009р.

      РІШЕННЯ
        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня  2009 року.        Кіровоградський  районний суд  Кіровоградської області в складі: головуючого судді  Гончара В.М.,

при секретарі Попруженко Л.М..,

за участю позивача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м. Кіровограді цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа група громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Кіровоградського РВ УМВС  України в Кіровоградській області, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

ВСТАНОВИВ:


    В вересні 2009  року ОСОБА_1  звернулась до суду з  позовом в якому просить  визнати відповідача  такою що втратила право на  користування жилим приміщенням  в АДРЕСА_1, зобов`язати третю особу  зняти відповідача з реєстрації в вказаному будинку,  посилаючись на те, що відповідач, яка є її донькою,  прописана в будинку, однак не проживає в ньому з вересня 2008 року  без поважних причин.

    В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, суду дала пояснення по обставинах справи.

    Відповідач про час і місце судового засідання  по останньому відомому місцю проживання повідомлялась, в судове засдання не з”явилась.   Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

    Третя особа свого представника в судове засідання не направила.

    Свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, кожен окремо, суду підтвердили факт не проживання відповідачки за місцем реєстрації з серпня-вересня 2008 року.

    Заслухав пояснення позивача, свідків, дослідивши матеріали справи і оцінив наявні у справі докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

    Позивач, відповідно  нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу від 03.12.2003 року, є власником АДРЕСА_1, в якому  як член сім`ї була  зареєстрована її дочка   ОСОБА_2, відповідач по справі, яка з вересня 2008 року по теперішній час в будинку не проживає,  що  підтверджується наявним в справі доказами.

    Виходячи з положень ст. 71 ЖК України, роз'яснень, даних у п. 10 постанови № 2 Пленуму Верховного суду України від 12 квітня 1985 року “ Про деякі питання, що виникли в практиці  застосування судами  Житлового Кодексу України”, право  користування жилим приміщенням при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї зберігається протягом 6 місяців.

    Згідно ст. 72  ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

    На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відповідач не проживає в будинку в межах встановленого строку, протягом якого зберігається жиле приміщення, і, оскільки суду не надано доказів відсутності цієї особи на  жилій площі понад встановлені строки з поважних причин, вона підлягає визнанню такою, що втратила право користування  жилою площею.

    Керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст.10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226  ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:


    Позов ОСОБА_1 задовольнити.

    Визнати  ОСОБА_2 такою, що втратила право користування жилим приміщенням  АДРЕСА_1.

    Зобов`язати групу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Кіровоградського РВ УМВС  України в Кіровоградській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2 в АДРЕСА_1.

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до  апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя “підпис”

Згідно оригіналу

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області                                                                                           В.М. Гончар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація