Судове рішення #6564342



                                                 справа №2а-2758/09

                       



ПОСТАНОВА

  І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И


28 жовтня 2009р.                                  Кіровський районний суд м.Кіровограда в складі:  головуючого судді  - Мохонько В.В.

                        при секретарі - Козіній Ю.В.

      розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Кіровоградській області, інспектора взводу ДПС ДАІ м. Кіровограда ОСОБА_2 про визнання протиправнми дій інспектора та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

      Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення; визнання протиправними дій інспектора ДПС ДАІ м. Кіровограда та закриття провадження у справі.

В обґрунтування позову зазначив, що 25.07.2009р. о 14:39 год. дійсно керував автомобілем «Део-ланос» д/н НОМЕР_1 по вул. М.Конєва м. Кіровограда проте швидкість не перевищував.                В судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

      В судове засідання відповідач – інспектор ДПС ДАІ м. Кіровограда ОСОБА_2 не з"явився, про час, місце та дату розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

      Суд заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи в їх сукупності дійшов висновку, щодо задоволення заявленого адміністративного позову з наступних підстав.

25.07.2009 року інспектором ОСОБА_2 було складено постанову по справі про адміністративне правопорушення ВА 019042, згідно з якою, ОСОБА_1 25.07.2009 року о 14.год. 39хв., по вул. М.Конєва в м.Кіровограді, керував автомобілем «Део-ланос» державний номерний знак НОМЕР_1, рухався зі швидкістю 64 км/год в зоні дії дорожнього знаку 3.29 "Обмеження максимальної швидкості 40км/год", чим порушив п.12.9 ПДР України, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КпАП України.  

Згідно вказаної постанови на правопорушника накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 грн.

      При дослідженні постанови по справі про адміністративне правопорушення від 25.07.2009 року, ВА 019042 щодо притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 судом встановлено порушення вимог КУпАП.

    Згідно ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

    Згідно ч.2 ст.283 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.

    Відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення, ВА 019042 від 25.07.2009р., встановлено, що вказану постанову нерозбірливо написано, а тому неможливо в повному обсязі з"ясувати обставини справи, вину правопорушника тощо (неможливо встановити прилад, яким зафіксовано порушення, так як найменування приладу не дає суду змоги встановити законність його застосування і чи він дійсно дозволений для фіксування правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху; відсутні відомості про особу, щодо якої розглядається справа (не встановлено сімейний стан порушника, його матеріальне положення); не зазначено, який пункт ПДР України було порушено.

Також, згідно адміністративного позову вбачається, що під час руху на вказаній ділянці дороги, попереду правопорушника рухалися інші транспортні засоби і коли він побачив знак 3.29 ПДР України, він зменшив швидкість до 40 км/год. Коли його зупинили працівники ДАІ, йому показали прилад, де було зафіксовано швидкість 64 км/год, але кому дана швидкість належала встановлено не було. Доказів, що саме ця швидкість належить правопорушнику суду надано не було, крім цього попереду нього рухалися інші транспортні засоби, які могли б рухатися із вказаною швидкістю.

Таким чином, при складанні постанови суб’єктом владних повноважень інспектором ДПС вчинено низку порушень, а саме в порушення вимог ст.280 КпАП України, не з’ясовані всі обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення. Згідно постанови неможливо розібрати найменування та номер приладу, яким зафіксовано порушення; чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність; чи заподіяно майнову шкоду; чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу; який саме пункт ПДР України було порушено; не міститься повного найменування органу чи посадової особи, що не дає можливості визначити чи наділена правом особа накладати адміністративне стягнення.

Згідно п.3 ч.1 ст.293 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обгрунтованість винесеної постанови і скасовує постанову і закриває справу.

Згідно додатку Наказу МВС України від 30.06.2009 року №482 «Про заходи щодо поліпшення нагляду за дорожнім рухом та взаємовідносин міліції із власниками транспортних засобів - працівник міліції, у межах повноважень наданих законодавством, самостійно приймає рішення й несе дисциплінарну чи кримінальну відповідальність за свої протиправні дії або бездіяльність.

    На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку щодо задоволення заявленого адміністративного позову та скасування постанови по справі про визнання ОСОБА_1 винним в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КпАП України та накладенні адміністративного штрафу у розмірі 300 грн.; визнання дій інспектора неправомірними та закриття провадження у справі.

    Керуючись п.3 ч.1 ст.293, ст.ст.251, 280, 283, КУпАП, ст.ст.11, 158, 161-163, 185-186 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

          Позовні вимоги задовольнити частково.

        Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення, серії ВА № 019042 від 25.07.2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

    Визнати дії інспектора ДПС ДАІ м. Кіровограда ОСОБА_2 неправомірними щодо винесення постанови по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1. Провадження по даній справі закрити.

Відмовити  ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог до УДАІ УМВС України в Кіровоградській області.

      Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом одного місяця з дня її проголошення, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом перших 10-ти днів та апеляційної скарги протягом наступних 20-ти днів.


Суддя Кіровського районного

суду м. Кіровограда                                                               Мохонько В.В.  



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація