Судове рішення #6565908

Справа № 2-788  

2009 рік  

Р І Ш Е Н Н Я  

іменем України  


05 жовтня 2009 року                 смт.Михайлівка  

 

Михайлівський  районний суд Запорізької області,  

у складі:     головуючого судді       Мовчана О.Г.  

    при секретареві       Рикун І.В.  


за участю:     позивача       ОСОБА_1  

  відповідачів                       ОСОБА_2  

            ОСОБА_3  


розглянувши у відкритому  судовому засіданні у  смт.Михайлівка справу за позовом  ОСОБА_1  до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 селищної ради про встановлення факту прийняття спадщини за законом та визнання права власності на спадщину,-  


В С Т А Н О В И В :  


До Михайлівського районного суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 селищної ради про встановлення факту прийняття спадщини за законом та визнання права власності на спадщину.  


Свої вимоги позивач мотивує тим, що   13 травня 2008 року помер її чоловік – ОСОБА_5. Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно: житловий будинок № 81-Б зі всіма надвірними спорудами та будівлями, що розташований  в смт.Михайлівка, по вул.Чкалова, Михайлівського району, Запорізької області, автомобіль марки ВАЗ 21051, 1987 року випуску, двигун № НОМЕР_1, кузов № НОМЕР_2, державний номер НОМЕР_3, земельна ділянка площею 5, 1411 га у межах згідно з планом, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території ОСОБА_4 селищної ради Михайлівського району, Запорізької області та грошові вклади з компенсаційними виплатами та нарахованими відсотками, що знаходяться в ОСОБА_4 відділенні №10007/0215 філії ЗОУ ВАТ «Ощадний банк України», рахунок № 9671.  Спадкоємцями спадщини,  яка залишилася  після смерті чоловіка є вона та  діти спадкодавця – ОСОБА_2 та ОСОБА_3.  

Після смерті чоловіка  ОСОБА_1 пропустила визначений законом строк у зв’язку з тим, що тяжко хворіла, що підтверджується виписним епікризом з історії хвороби  № 14473. Проте, після смерті чоловіка ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину, продовжувала та продовжує мешкати в вказаному житловому будинку, проводила ремонт та благоустроювала подвір’я, оплачує  всі комунальні послуги, по земельній ділянці, яка знаходиться в оренді, отримує орендну плату, що вказує на ф акт прийняття спадщини, яка залишилася після смерті ОСОБА_5  

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги у повному обсязі з мотивів, вказаних в позовній заяві.  

В якості обґрунтування своїх доводів позивачем суду надані:  

  світлокопія паспорту ОСОБА_1;  

  світлокопія свідоцтва про одруження ОСОБА_1  та ОСОБА_6;  

  світлокопія свідоцтва про смерть ОСОБА_5;  

  світлокопія технічного паспорту автомобіля ВАЗ 21051;  

  світлокопія державного акту на право власності на земельну ділянку;  

  світлокопія  ощадної книжки, рахунок № 9671;  

  виписний епікриз із історії хвороби за № 14473.  


В судовому засіданні відповідач  ОСОБА_2  

не заперечує проти задоволення  позовних вимог позивача.  


В судовому засіданні відповідач  ОСОБА_3  

не заперечує проти задоволення  позовних вимог позивача.  


Представник відповідача ОСОБА_4 селищної ради, на адресу  

аякого своєчасно та належним способом направлялися судові виклики, до судового засідання не з’явився. в зв’язку з чим судом на підставі матеріалів справи, відповідно до положень ст.169 т ухвалено про можливість постановлення рішення по справі на підставі наявних у справі доказів.  


Заслухавши позивача, відповідачів, дослідивши надані докази, суд приходить до висновку про доведеність позовних вимог та потребу їх задоволення,  виходячи з наступного.  

-   Відповідно до  ч.2 ст. 256 ЦПК України,  в судовому порядку  

можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить  

виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав  

фізичних  осіб, якщо законом не визначено іншого порядку  їх  

встановлення;  

-   Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємиць, який постійно проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, він не заявив відмову від неї. Частина 5 цієї ж статті вказує, що незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з часу  відкриття спадщини.;  

-   оскільки, позивач згідно ст. 1261 ЦК України є спадкоємцем першої черги, відповідно позовні вимоги в частині визнання права власності на спадкове майно, що залишилося після смерті спадкодавця, мають бути задоволені в повному обсязі.  


Керуючись ст.ст.124, 129 Конституції України, ст.ст. 328, 1220-1222, 1225, 1228, 1261, ч.3 ст.1268  ЦК України, ст.ст.60,  208-209, 212-217, ч.2 ст.256 ЦПК України, суд, -  


В И Р І Ш И В:  

 

Позовні вимоги   ОСОБА_1   –  задовольнити.  


Встановити  факт прийняття ОСОБА_1 спадкового майна за законом, що залишився після смерті ОСОБА_5, який помер 13 травня 2008 року.  



Визнати за ОСОБА_1  право власності на спадщину за законом, а  саме:   житловий будинок № 81-Б зі всіма надвірними спорудами та будівлями, що розташований  в смт.Михайлівка, по вул.Чкалова, Михайлівського  району, Запорізької області, автомобіль марки ВАЗ 21051, 1987 року випуску, двигун № НОМЕР_1, кузов № НОМЕР_2, державний номер НОМЕР_3, земельна ділянка площею 5, 1411 га у межах згідно з планом, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території ОСОБА_4 селищної ради Михайлівського району, Запорізької області та грошові вклади з компенсаційними виплатами та нарахованими відсотками, що знаходяться в ОСОБА_4 відділенні №10007/0215 філії ЗОУ ВАТ «Ощадний банк України»,   рахунок № 9671.  


Сторони та інші особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.  


Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна  скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення  суду набирає законної сили  після  закінчення  цього строку. У разі подання апеляційної  скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  


Суддя  Михайлівського районного суду       О.Г. Мовчан  

Запорізької області              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація