Справа № 2-а-596/2009 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(в повному обсязі)
22.10.2009 р.
Міжгірський районний суд Закарпатської області
в особі суддя Кривка В.П.,
при секретарі Гажук Н.В.,
з участю: представник позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в райсуді в смт.Міжгір'ї справу за позовом про визнання протиправним рішення виконкому Міжгірської селищної Ради № 74 від 19.11.2008 р. про відмову в оформленні права власності на виробничі об’єкти і зобов’язання оформити право власності на виробничі об’єкти нерухомого майна з видачою свідоцтва про право власності ВАТ «Міжгірське РТП», -
В С Т А Н О В И В :
23.09.2009 року позивач звернувся в суд з указаним позовом, який вмотивовано таким.
11.11.2008 року позивач звернувся до виконкому Міжгірської селищної ради надати дозвіл на виготовлення свідоцтв про право власності на об’єкти нерухомого майна в смт.Міжгір’я по вул.Незалежності, 60, а саме: прохідної, приміщення котельні, бокси для габаритних машин, бокси для автомобілів, механізована мийка, АТЗ з стоянкою на 100 автомобілів, пропускний пункт, будівля ТОПа. Відповідач указаним оскаржуваним рішенням, відмовив позивачу в оформленні права власності на вказані нежитлові будівлі у зв’язку з неподанням необхідних документів для прийняття рішення. Позивач вважає, що оскаржуване рішення є помилковим і незаконним з таких підстав. Позивач є підприємством - юридичною особою, що створено внаслідок реорганізації на базі майна колишнього державного підприємства «Міжгірського РТП». Вказане підприємство за рахунок державних коштів, за наявності відповідних договорів на виділеній земельній ділянці площею 20 тис.кв.м. Міжгірською селищною радою збудувало виробничу інфраструктуру (майстерні, склади, автостоянку на 100 машин, заправочну станцію). Ці об’єкти інфраструктури були взяті на бухгалтерський облік, за участю комісії, у т.ч. з представництвом від фонду державного майна і Міжгірської РДА, вказані об’єкти інфраструктури передавались по актам і описам унаслідок реорганізації. Вищеперераховані об’єкти не є самовільним будівництвом, оскільки будувались за наявності певних договорів, хоча і не були зареєстровані в органі технічної інвентаризації. Позивач виготовив інвентаризаційну справу, яку з бухгалтерсько-обліковими документами, відомостями з обліку подав відповідачу в листопаді 2008 р. Натомість, відповідач як виконавчий орган місцевого самоврядування необґрунтовано, безпідставно відмовив в оформленні права власності на виробничі об’єкти нерухомого майна, чим ущемив права позивача, передбачені ст.ст.91,92 ЦК України.
Представник позивача вимоги підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, подавши суду заяву в якій позов заперечує та просить відмовити в задоволенні такого в повному обсязі, оскільки порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно з видачею свідоцтва про право власності врегульовано Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року № 7/5 «Про затвердження Тимчасового Положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно». Підпунктом «а», пункту 6.1 цього Положення визначено вичерпний перелік випадків коли органами місцевого самоврядування провадиться оформлення права власності на нерухоме майно з видачею свідоцтва про право власності. Документів, передбачених положенням, на підставі яких відповідач міг провести оформлення права власності на нерухоме майно позивача відповідачу не представлено.
Оцінивши позиції сторін, подані в справу докази, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити виходячи з таких мотивів.
Судом встановлено обставини, які не оспорюються, а саме.
Позивач є підприємством- юридичною особою, що створено шляхом перетворення з державного підприємства “Міжгірського ремонтно транспортного підприємства»” у відкрите акціонерне товариство “Міжгірське РТП” згідно з Розпорядженням Міжгірської РДА від 28.03.1997 р. № 178, на основі якого й було перетворено (реорганізовано) позивача внаслідок приватизації. Відповідачем дані обставини не взято до уваги. З Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно від 18.02.2002 р. № 157/6445 (п.6.1-а) передбачено особливості оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна з видачею органом місцевого самоврядування свідоцтва про право власності. Зокрема, в разі реорганізації (ліквідації) юридичної особи у встановленому законом порядку, якій передано нерухоме майно. Додатком № 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення, зазначеного вище, встановлено Перелік правовстановлюючих документів, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на об’єкти нерухомого майна, а саме: згідно п.15 Переліку таким документом є рішення засновника про створення відкритого товариства, створеного в процесі приватизації, акт приймання-передавання нерухомого майна або перелік такого наданий засновником чи державним органом приватизації.
Позивач створений як відкрите акціонерне товариство саме в процесі приватизації відповідним державним органом. Це підтверджено наказом Представництва Фонду Державного майна України в Міжгірському районі № 97 від 27.11.1995 р.. Згідно акту оцінки вартості цілісного майнового комплексу, затвердженого керівником органу приватизації 27.12.1996 р. відомостей про розрахунок залишкової вартості основних засобів з описом таких, 0б’єкти нерухомого майна, зазначені в позові , передані з Міжгірського РТП позивачу в процесі приватизації.
Окрім цього, вказані об’єкти нерухомого майна постійно обліковувалися на підприємстві бухгалтерії, будувалися за відповідних дозволів органами місцевого самоврядування. По суті, з часу створення підприємства (60-70 роки) і при їх будівництві, згідно висновку начальника відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури порушень діючих будівельних норм не виявлено. Оскільки, зазначені об’єкти будувалися до 1992 року, тому вимога відповідача подати акти вводу в експлуатацію є неправомірною, бо в такому випадку достатньо висновок про технічний стан будівлі інвентарного підприємства, яке заперечень, зауважень, застережень суду не подало.
Отже, відповідач як орган місцевого самоврядування в особі виконавчого органу не виконав обов’язку покладеного на нього державою і законом, щодо видачі свідоцтва про право власності на виробничі об’єкти позивача, не взявши до уваги, що спору про приналежність цього майна не має і в даному випадку слід було взяти до уваги особливості оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна.
Таким чином, рішення № 74 від 19.11.2008 р. про відмову в оформленні права власності на виробничі об’єкти є протиправним і підлягає скасуванню.
Судові витрати до стягнення або повернення не підлягають, бо такі оплачені позивачем при подачі позову правильно.
Керуючись ст.ст. 161-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Визнати протиправним і скасувати рішення виконкому Міжгірської селищної Ради № 74 від 19.11.2008 р..
Зобов’язати виконком Міжгірської селищної Ради видати свідоцтво про право власності на виробничі об’єкти нерухомого майна: прохідну, приміщення котельні, бокси для габаритних машин, бокси для автомобілів, пропускний пункт, будівлю ТОПа відкритому акціонерному товариству «Міжгірське РТП» на протязі одного місяця з дня набрання постановою суду законної сили.
Копію постанови надіслати в Міжгірську селищну раду.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано в Львівський апеляційний адміністративний суд через райсуд протягом 10 днів з дня проголошення, а апеляційну скаргу - протягом 20 днів після подання такої заяви.
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 КАС України.
Суддя: В.П.Кривка