Судове рішення #6567386


2-3153.09  


Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

5 жовтня 2009 року Шевченківський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді Галущенко Ю.А., при секретарі Данковській С.В., за участю прокурора Скуртул Д.С. у відкритому судовому засіданні розглянув цивільну справу за позовом  

Прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки, -  

В С Т А Н О В И В  

В червні 2009 року прокурор Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради звернувся до суду з позовом, в якому зазначає, що Шевченківською районною адміністрацією протягом останніх років проводились перевірки додержання вимог земельного законодавства України ОСОБА_1, в ході яких встановлено, що відповідач самовільно зайняв земельну ділянку, розташовану в районі розчистки русла річки Суха Московка в районі від вул. Єрмака до вул. Верещагіна в м. Запоріжжі, яка належить територіальній громаді в особі Запорізької міської ради.  

Посилаючись на те, що на самовільно зайнятій земельній ділянці відповідачем за відсутності відповідних дозволів збудовано гараж, в інтересах держави в особі Запорізької міської ради, Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради прокурор Шевченківського району м. Запоріжжя просить зобов’язати ОСОБА_1 повернути самовільно зайняту земельну ділянку, розташовану в районі розчистки русла річки Суха Московка в районі від вул. Єрмака до вул. Верещагіна в м. Запоріжжі, Запорізькій міській раді, зобов’язати привести дану земельну ділянку у придатний до використання стан шляхом знесення самовільно встановленої споруди гаражу за рахунок коштів відповідача, судові витрати покласти на відповідача.  

В судовому засіданні прокурор в інтересах Запорізької міської ради, Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив позов задовольнити з наведених в позові підстав.  

Представник позивача – Запорізької міської ради в судове засідання не з’явився, в наданих суду поясненнях позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на те, що відповідач незаконно використовує спірну земельну ділянку, не маючи на це відповідних дозвільних документів.  

Представник Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради в судове засідання не з’явився з невідомої суду причини. Про час та місце слухання справи повідомлені у встановленому законом порядку, причини неявки суду не повідомили, на підставі ст. 169 справа розглянута без їх участі.  

Відповідач, який належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, в судове засідання не з’явився, письмових заперечень проти позову та доказів в їх обґрунтування не надав. На підставі 224, 225 ЦПК України суд за погодженням учасників процесу розглянув справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів та ухвалює заочне рішення.  

Всебічно вивчивши обставини справи, заслухавши пояснення прокурора, дослідивши надані письмові докази в сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на підстави встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.  

Як передбачено ст. 142 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.  

Як встановлено з матеріалів справи, земельна ділянка, розташована в районі русла р. Суха Московка   в районі від вул. Єрмака по вул. Верещагіна в м. Запоріжжі    знаходиться в комунальній власності та відповідачеві у власність чи користування не передавалась.  

Як передбачено п.1 ч. 1 ст. 116 Земельного кодексу України г   ромадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.  

Відповідно до вимог ст. ст. 124, 125 ЗК України   п   ередача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.  

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не оформлено користування земельною ділянкою у встановленому законом порядку. Документи, що посвідчують право особи на земельну ділянку суду не надано, з чого суд доходить висновку, що відповідачем земельну ділянку зайнято самовільно.  

Як передбачено ст. 212 ЗК України с   амовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.  

Судом встановлено, що відповідачем на самовільно зайнятій ділянці проведено самочинне зведення металевого гаражу без отримання відповідних дозволів для цього, за що його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КпАП України.  

З наведеного вище суд доходить висновку, що користування ОСОБА_1 земельною ділянкою, яка розташована в районі розчистки русла р. Суха Московка, та зведення на ній металевого гаражу є незаконним та самовільним, тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.  

На підставі ст. 116, 124, 125, 212 ЗК України, ст. 3, 10, 11, 57, 60, 88, 169, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд  

В И Р І Ш И В:  

Позов задовольнити.  

Зобов’язати ОСОБА_1 повернути самовільну зайняту земельну ділянку, розташовану в районі розчистки русла річки Суха Московка в районі від вул. Єрмака по вул. Верещагіна в м. Запоріжжі, Запорізькій міській раді.  

Зобов’язати ОСОБА_1 привести у придатний до використання стан земельну ділянку, розташовану в районі розчистки русла річки Суха Московка в районі від вул. Єрмака по вул. Верещагіна в м. Запоріжжі, шляхом знесення самовільно встановленої споруди гаражу за рахунок коштів ОСОБА_1.  

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 8 грн. 50 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн. 00 коп.  

Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, а саме шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. У цьому разі строк, протягом якого розглядається заява, не включається до строку на апеляційне оскарження  

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  



Суддя                                   Ю.А.Галущенко  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація