Справа № 2-4864/2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2009 року Комсомольський районний суд м. Херсона у складі:
головуючого-судді: Спічак О.Б.
при секретарі: Кирпиченко І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, Херсонської товарної біржі «Ізумруд»про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на будинок
в с т а н о в и в:
30.09.2009 року ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що 22.05.1997 року між ОСОБА_3 - чоловіком позивачки та ОСОБА_2 був укладений договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1. В день укладення договору позивач сплатив відповідачу грошові кошти, а остання передала усі правовстановлюючі документи на зазначений житловий будинок. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 помер, після його смерті відкрилась спадщина у вигляді спірного житлового будинку. Позивачка як єдиний спадкоємець за законом прийняла спадщину після померлого чоловіка, шляхом подачі заяви до нотаріальної контори, однак отримати свідоцтво про право власності в порядку спадкування за законом ОСОБА_1 на теперішній час не має можливості, оскільки нотаріально угода купівлі-продажу спірного житлового будинку посвідчена не була. В в”язку з чим ОСОБА_1 просила суд визначити зазначений договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1 між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 дійсним та визнати за нею право власності на зазначений будинок в порядку спадкування.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги з викладених вище підстав, просила позов задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з»явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, шляхом оголошення у пресі, в зв»язку з чим суд вважає можливим ухвалити заочне рішення по наявним у справі доказам, на підставі ч. 4 ст. 169 ЦПК України.
Представник Херсонської товарної біржі «Ізумруд» в судове засідання не з»явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення позивача та вивчивши матеріали справи, суд вважає позов обгрунтованим та підлягаючим задоволенню. Судом встановлено, що 22 травня 1997 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на Херсонській товарній біржі «Ізумруд» був укладений договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1. В рахунок укладеного договору купівлі-продажу покупець передав відповідачу гроші. Відповідачка в свою чергу передала йому правові документи. З моменту укладення договору ОСОБА_3 повністю прийняв спірне майно у власність, зареєстрував його у ХОБТІ ( № 507 від 10.06.1997 року). ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3 – чоловік позивачки. ОСОБА_1, як єдиний спадкоємець першої черги за законом прийняла спадщину після померлого чоловіка, подавши заяву до нотаріальної контори. Однак, оскільки укладена угода купівлі-продажу підлягає нотаріальному посвідченню, позивачка на теперішній час не має можливості отримати свідоцтво про право власності на спадщину за законом.
Згідно ст. 47 ЦК України (1963 року) якщо сторони домовилися про всі суттєві умови договору та відбулося повне або часткове його виконання, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд вправі на вимогу сторони, яка виконала договір, визнати його дійсним.
Оскільки судом встановлено, що сторони домовилися про всі суттєві умови договору купівлі-продажу будинку та відбулося повне його виконання, що підтверджується об”єктивною сукупністю матеріалів справи та позивачка у встановлений законом строк не заявила відмові від спадщини, як єдиний спадкоємець за законом прийняла спадщину у своє керування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року чоловіка ОСОБА_3, дана позовна заява підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60,212,213,224,225-227,231 ЦПК України, ст. 47 ЦК (в редакції 1963 року), суд -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1 укладений на Херсонській товарній біржі «Ізумруд» між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 22 травня 1997 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3 на житловий будинок АДРЕСА_1
Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше п”яти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цоьму разі строк, протягом якого розглядалась заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Херсонської області через Комсомольський районний суду м. Херсона протягом десяти днів з дня його проголошення
Суддя: О.Б. Спічак