Справа № 2 –3408 / 2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2009 року
Комінтернівський районний суд міста Харкова
у складі : головуючого – судді: Курганникової О.А.
при секретарі: Люленко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, про розподіл часток у спільної сумісної власності та визнання права власності в порядку спадкування за законом
3 особа: Сьома Харківська державна нотаріальна контора -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до Харківської міської ради, про визнання права власності в порядку спадкування за законом 3 особа: Сьома Харківська державна нотаріальна контора в якому зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його мати ОСОБА_2 Після її смерті відкрилась спадщина на 1/5 частину квартири АДРЕСА_1 , яка належала їй на праві спільної сумісної власності на підставі свідоцтва про право власності на житло, а також на грошові кошти , які знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 в філії № 6896/0264 Ощадного банку України Комінтернівського району м. Харкова. Він є єдиним спадкоємцем першої черги після померлої матері. Позивач після її смерті фактично прийняв спадщину, тобто залишався проживати у вищевказаній квартирі, сплачувати комунальні послуги, де й проживає по теперішній час, тому вимушений звернутись до суд про розподіл часток у спільної сумісної власності та визнання права власності на 1/5 частину квартири та грошові вклади в порядку спадкування за законом після померлої матері.
Позивач в судове засідання з’явився та надав суду письмову заяву в якої відмовився від позовних вимог стосовно розподілу часток спільної сумісної власності, в частині визнання права власності на 1/5 частину квартири АДРЕСА_1 , та грошові вклади, які знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 в філії № 6896/0264 Ощадного банку України Комінтернівського району м. Харкова порядку спадкування за законом після померлої матері – підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача Харківської Міської ради до судового засідання не з’явився, але надав до суду письмову заяву з проханням слухати справу за їх відсутністю та прийняти рішення відповідно до діючого законодавства.
3 особа Сьома Харківська нотаріальна контора також надала письмову заяву з проханням слухати справу за відсутності їх представника, та прийняти рішення відповідно до діючого законодавства.
Судом встановлені такі факти та відповідні ним правовідносини.
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 04 квітня 1995 р. реєстраційни № НОМЕР_2 ОСОБА_2 належала 1/5 частина квартири АДРЕСА_1 , на праві спільної сумісної власності (а. с. 9);
Відповідно до ощадної книжки на ім’я ОСОБА_2 їй також належали грошові кошти які знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 в філії № 6896/0264 Ощадного банку України Комінтернівського району м. Харкова (а. с.10);
Відповідно до свідоцтва про народження серія А № НОМЕР_3 ОСОБА_1 . народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року та батьками його є ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а. с. 5);
З довідки «Жилкомсервіса» дільниці № 22 від 10.07.2009 р. вбачається, що ОСОБА_1 . , ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження дійсно зареєстрований та проживає у квартирі АДРЕСА_1 та з ним разом проживала та була зареєстрована його мати ОСОБА_2 ( а. с. 11);
Згідно ст.525 ЦК України (ред.1963року) часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до свідоцтва про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_2 року № НОМЕР_4 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року про що зроблений актовий запис № НОМЕР_5 (а. с. 6);
Правовідносини виникли в 2003р., а тому судом повинні бути застосовані норми ЦК України в редакції 1963 року
Згідно ст.. 548 ЦК України (ред. 1963р) для прийняття спадщини необхідно, щоб спадкоємець його прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовами чи із застереженням. Прийнятою спадщиною визнається приналежним спадкоємцю з часу відкриття спадщини.
Згідно ст.. 549 ЦК України (ред. 1963 р.) визнається , що спадкоємець прийняв спадщину:
1. 1. якщо він фактично вступив у керування або володіння спадковим майном;
2. 2. якщо він подав до державної нотаріальної контори за містом відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Вказані дії повинні бути здійснені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги, після смерті своєї матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року фактично вступив у володіння та керування спадковим майном, а саме продовжує жити у вищевказаної квартирі , сплачує комунальні послуги та несе інші витрати по утриманню квартири, підтримуючи технічний стан., а також й грошовим вкладами, які знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 в філії № 6896/0264 Ощадного банку України Комінтернівського району м. Харкова.
Виходячи з вищевикладеного суд прийшов до такого висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 .. є обґрунтованими , не суперечать закону та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.. ст.. 4-8, 10, 11, 60 , 209, 212-215 ЦПК України 524-525-527, 548, 549, ЦК України (ред.. 1963 р.), п. 4 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України (ред. 2003 р.), суд–
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/5 частину квартири АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті його матері ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошові кошти , які знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 в філії № 6896/0264 Ощадного Банку України Комінтернівського району м. Харкова відкриті на ім’я ОСОБА_2 , в порядку спадкування за законом після смерті його матері ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: підпис.
Копія вірна. Суддя: