Судове рішення #6575330

Справа № 2-3435/2009 р.  


Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И  

(заочне)  


2 листопада 2009 року                   м. Харків    


Комінтернівський районний суд   м. Харкова у складі:  

Головуючого – судді - Фанда О.А.,  

за участю секретаря судових засідань – ОСОБА_1,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у  місті Харкові цивільну справу за позовом  

ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу   , -  


В С Т А Н О В И В:  


15 липня 2009 року ОСОБА_2 звернулася до суду з вказаним позовом.  

  В обґрунтування своїх вимог посилалась на те, що перебуває у шлюбі з ОСОБА_3, який  був зареєстрований 6 травня 2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Червонозаводського районного управління юстиції м. Харкова, про що в книзі реєстрації шлюбів було зроблено актовий запис № 119. Від шлюбу подружжя має сина, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею. Причиною розпаду сім’ї стало те, що вони з відповідачем не зійшлись характерами, мають різні погляди на життя, внаслідок чого в їх родині виникають сварки. Спільний бюджет вони не ведуть, проживають окремо один від одного. Шлюбно-сімейні відносини між ними припинені, спільне господарство не ведуть. Вважає подальше сімейне життя неможливим, проти примирення заперечує, просить суд шлюб розірвати, витрати, пов’язані з реєстрацією розлучення покласти на відповідача. Майнового спору на даний час подружжя не має.    

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі.  

Відповідач  в судове засідання не з’явився. Про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.  

Вислухавши думку позивача, враховуючи умови, встановлені ч. 1 ст. 224 ЦПК України судом проведено заочний розгляд справи.  

Судом встановлено що сторони знаходяться у шлюбі, який був зареєстрований 6 травня 2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Червонозаводського районного управління юстиції м. Харкова, про що в книзі реєстрації шлюбів було зроблено актовий запис № 119 (свідоцтво серії 1-ВЛ № 021619). Від шлюбу подружжя має сина, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження серії 1-ВЛ № 054433). З пояснень позивача встановлено, що причиною розпаду сім’ї стало те, що сторони не зійшлись характерами, мають різні погляди на життя, внаслідок чого в їх родині виникають сварки. Спільний бюджет вони не ведуть, проживають окремо один від одного, шлюбно-сімейні відносини між сторонами припинені.  

Згідно ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і зберігання шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.  

Враховуючи, що сторони не підтримують подружні стосунки та не мають наміру їх підтримувати в подальшому, суд розриває шлюб. Неповнолітній син подружжя, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, за згодою сторін на подальше виховання залишається з позивачкою.  

Витрати, пов’язані з оплатою отримання свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС в розмірі 17 грн. суд покладає на відповідача. При цьому суд враховує матеріальний стан сторін, а також те, що на утриманні позивачки залишається неповнолітній син подружжя.  


На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 112, 114 Сімейного Кодексу  України, ст.ст. 10, 11, 174, 212-215, 224  ЦПК України, суд -  


ВИРІШИВ :  


    Позов  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу  – задовольнити.  

Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, зареєстрований 6 травня 2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Червонозаводського районного управління юстиції м. Харкова, про що в книзі реєстрації шлюбів було зроблено актовий запис № 119 – розірвати.  

Витрати, пов’язані з оплатою державного мита при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС у сумі 17 грн. покласти на ОСОБА_3, ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання відповідачем заяви про його перегляд, подання заяви про апеляційне оскарження позивачем, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана – після закінчення строку на подачу апеляційної скарги,  у разі подання апеляційної скарги – після розгляду справи апеляційним судом.  

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подання до апеляційного суду Харківської області через Комінтернівський районний суд м. Харкова протягом десяти днів заяви про його апеляційне оскарження,  та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку, встановленому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.  



СУДДЯ -  








































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація