Справа № 2-3488/ 2009 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2009 року м. Харків
Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі: Головуючого – судді – Фанда О.А.,
за участю секретаря – Чумакової Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, 3-я особа – Комінтернівська районна в м. Харкові рада , -
в с т а н о в и в:
21 липня 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом.
В обґрунтування своїх вимог посилалася на те, що вона є опікуном її онука – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно з рішенням виконавчого комітету Комінтернівської районної в м. Харкові ради від 22 липня 2008 року № 196-1. Мати дитини – ОСОБА_4 померла 26 листопада 2003 року. Батько дитини – ОСОБА_2 рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 3 жовтня 2007 року позбавлений батьківських прав відносно свого сина неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Зазначала, що вона є людиною похилого віку, отримує пенсію, якої недостатньо для забезпечення дитини. Посилаючись на ч. 2 ст. 166 Сімейного кодексу України, просила суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання ОСОБА_3 в сумі 200 грн. до досягнення дитиною повноліття.
В судове засідання позивачка не з’явилася, просила розглянути її позов без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач до суду не з’явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Суд, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 224 ЦПК України, розглянув справу в заочному порядку.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 3 жовтня 2007 року позбавлений батьківських прав відносно малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно зі ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч. 2 ст. 166 Сімейного Кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 Сімейного Кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частку доходу одержує в натурі, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі підлягає індексації відповідно до закону.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальний стан сторін, стан здоров’я дитини, відповідача, наявність на утриманні у платника аліментів інших неповнолітніх дітей та інших непрацездатних членів сім’ї.
Відповідач не надав суду доказів про наявність на його утриманні інших неповнолітніх дітей, непрацездатних членів сім`ї.
З огляду на вищезазначене, а також враховуючи, що відповідач тимчасово не працює, має не регулярний дохід, суд встановлює розмір аліментів на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі - 200 грн.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі підлягає індексації відповідно до закону.
Згідно зі ст. 217 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах суми виплати за один місяць.
Питання про розподіл судових витрат між сторонами, суд вирішує відповідно до положень ст. 88 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 166 ч. 2, 180-183 Сімейного Кодексу України, ст.ст 10,11, 88, 212-215,217, 224 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, визначивши їх розмір в твердій грошовій сумі 200 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 21 липня 2009 року з наступною індексацією відповідно до закону.
Рішення в частині стягнення з ОСОБА_2 аліментів в межах суми виплати за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у дохід держави у розмірі 51 гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. (розрахунковий рахунок 31210259700005; МФО 851011; код 24134589; Одержувач УДК у Комінтернівському районі м. Харкова; Банк одержувача ГУДКУ у Харківській області; код ЄДРПОУ УДК 24 134 589).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання відповідачем заяви про його перегляд, подання заяви про апеляційне оскарження позивачем, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана – після закінчення строку на подачу апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги – після розгляду справи апеляційним судом.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подання до апеляційного суду Харківської області через Комінтернівський районний суд м. Харкова протягом десяти днів заяви про його апеляційне оскарження, та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку, встановленому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ –