Судове рішення #6575624





Справа № 2 – 3636/ 2009 р.  

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  


05 листопада  2009  року  

Комінтернівський районний суд міста Харкова  

у складі :  головуючого – судді:               Курганникової О.А.  

при секретарі:                   Люленко Т.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті  Харкові цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 про   анулювання реєстрації,  

3 особа :  Відділ громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Комінтернівського РВ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області ,  


  В С Т А Н О В И В :  



  Позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про   анулювання реєстрації, 3 особа :  Відділ громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Комінтернівського РВ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області, в якому зазначає, що 27 грудня 2006 року відповідно  договору купівлі- продажу придбала у відповідача та  набула право  власності на квартиру  за адресою АДРЕСА_1.  

Відповідно до п. 10 договору Купівлі продажу від 27.12.2006 р. відповідач  був зобов’язаний знятись з реєстрації до 27.05.2007 р. Однак  не виконав свого зобов’язання, він звільнив квартиру  забрав свої речі, місце знаходження його не відомо.  

Наявність реєстрації відповідача в квартирі позивачки   є перешкодою у здійсненні нею права користування та розпорядження своїм майном, у зв’язку з чим вона вимушена звернутись до суду.  

Позивачка в судове засідання з’явилась та підтримала позовні вимоги  у повному обсязі.  

Відповідач  про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином     через оголошення у пресі – газета  “Слобідський край” та «Урядовий Кур'єр» однак не з’явився , причину неявки  суду не повідомив.  

  Представник 3 особи - Відділ громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб Комінтернівського РВ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області, в судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином у встановленому Законом порядку.  

Зі згоди  позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.  

Вислухавши   позивачку,   дослідивши надані  письмові матеріали справи , оцінивши зібрані докази, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, не суперечать  закону та підлягають задоволенню.  

    До такого висновку суд прийшов виходячи з наступного.  

  Відповідно договору купівлі-продажу серія ВЕІ № 841865 від 27 грудня 2006 року ОСОБА_3 придбала квартиру за адресою АДРЕСА_1 у ОСОБА_2 тим самим  набула право власності на вищевказане майно та відповідно до п. 10 договору Купівлі продажу  ОСОБА_2   був зобов’язаний знятись з реєстрації до 27.05.2007 р.  (а.с. 5);  

  З довідки «Жилкомсервіса» дільниці № 25 від  20.07.2009 р. за № 3309 вбачається, що  минулий  власник квартири  зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1. (а. с. 4);  

  Відповідно до ст.. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод в здійсненні ним права користування  та розпорядження своїм майном.  

  Згідно  до ст.. 150 ЖК України, особи , які мають в приватної власності житловий будинок, (частину житлового будинку), квартиру, користуються ним, (нею) для особистого проживання та проживання членів родини, та мають право  розпоряджатись цією власністю за своїм бажанням (продавати, дарити, заповідати, надавати в оренду,  укладати угоди).  

  Таким чином , суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог, реєстрація відповідача в квартирі АДРЕСА_2 перешкоджає позивачці здійснювати своє право на користування та розпорядження своїм майном, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.  

  На підставі викладеного та керуючись ст.. ст.. 4-8, 10,11,60, 88, 209,212,214, 215, 224-226  ЦПК  України, ст.. ст.. 391 ЦК України, ст.. 150 ЖК України, суд –  


          В И Р І Ш И В:  


  Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити у повному обсязі.  

 

  Зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2  за адресою: м. Харків, вул. Кошкіна , б. № 2, кв.  162  .  


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.  


  Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.  



Суддя:  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація