Судове рішення #6575859

справа №2-818/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2009 року Зборівський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Снігурського В. В.

при секретарі Касій О.В.,

за участю представника позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Зборові справу за позовом ОСОБА_1 до Млиновецької сільської ради Зборівського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Млиновецької сільської ради Зборівського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить визнати за позивачем право власності, в порядку спадкування за заповітом на будинок та земельну ділянку, які належали матері позивача, мотивуючи її вимоги тим, що вона є спадкоємцем цього майна і прийняла спадщину.

Відповідач надав заяву в якій просить слухати справу без участі його представника, позов визнає. Суд, в силу п.2 ст.158 ЦПК України, вважає за можливе розглянути дану справу без участі відповідача.

Дослідивши та оцінивши докази у справі, суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 - мати позивача, якій належали: житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1, про що свідчить витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно та свідоцтво на право особистої власності на жилий будинок та земельна ділянка на території Млиновецької сільської ради, площею 3,27 га., згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії Р2 № 689594 від 13 березня 2003 року.

ОСОБА_3 розпорядилася на випадок смерті всім належним їй майном в користь позивача, склавши 30 грудня 2001 року заповіт, який на даний час не змінено і не скасовано.

Позивач прийняла спадщину, вступивши в управління спадковим майном, що підтверджується довідкою Млиновецької сільської ради.

Інші спадкоємці - чоловік та діти позивача , відмовились від належної їм частки в спадковому майні на користь позивача, про що подали належно завірені заяви.

Оцінивши докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

відповідно до ст.549 УК Української РСР в редакції 1963 р., визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Згідно зі ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Приймаючи до уваги, що позивач є спадкоємцем майна, згідно закону і прийняла спадщину, до неї правомірно перейшли права та обов'язки (спадщина ), отже за нею слід визнати право власності на спадкове майно.

Керуючись ст.ст.10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст.549 Цивільного кодексу Української РСР (в редакції 1963 року), ст.ст.328, 1216-1218,  1233-1236,  1274 ЦК України,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності, в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 та на земельну ділянку на території Млиновецької сільської ради, площею 3,27 га., згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії Р2 № 689594 від 13 березня 2003 року, що належали ОСОБА_3.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а у разі подання апеляційної скарги, якщо рішення не скасовано, після розгляду справи апеляційним судом. Заява про апеляційне оскарження подається до апеляційного суду Тернопільської області через Зборівський районний суд на протязі 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - на протязі 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя підпис             копія вірно

Суддя Зборівського

Районного суду             Снігурський В. В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація