Судове рішення #6578194

                                                                                                                     Справа № 2-а-203/2009 р.

ПОСТАНОВА

 Ім’ям України


08 жовтня 2009 року                                                                                   смт.Нововоронцовка


Нововоронцовський районний суд

 в складі судді Павлюченко В.С.

 при секретарі Кателевській Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нововоронцовка

справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Нововоронцовському районі про зобов»язання здійснити перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,


ВСТАНОВИВ:

Позивач просить визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Нововоронцовському районі по невиплаті йому підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», поскільки він народився 14.03.1943 року , є пенсіонером за віком, набув статуту «дитини війни» і має право на підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, тому він просить зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Нововоронцовському районі здійснити перерахунок та виплату пенсії з підвищенням її на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» починаючи з 9 липня 2007 року і в подальшому часі постійно.

Звернувшись до Управління Пенсійного фонду України в Нововоронцовському районі з письмовою заявою про підвищення пенсії на 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком він отримав відмову щодо перерахунку пенсії. Таку відмову він вважає неправомірною, поскільки рішенням Конституційного суду України від 9.07.2007 року № 6-рп/2007 положення п.12 ст.71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яким зупинено на 2007 рік дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визнані неконституційними. Таким чином обов»язок по нарахуванню та виплаті доплати до її пенсії, передбаченої ст. 6 Закону покладено на територіальне управління пенсійного фонду за місцем проживання позивача.

Відповідач заперечує проти позову, поскільки у статті 7 Закону України № 2195 зазначено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій передбачено за рахунок коштів Державного бюджету України, який затверджує Верховна рада України, а не із бюджету Пенсійного фонду України, який затверджує Кабінет Міністрів України. За рахунок інших джерел фінансування державна соціальна підтримка «дітей війни» не здійснюється, тому стягнення з коштів Пенсійного фонду України відсутні правові підстави. Крім того у Державному бюджеті України на 2009 рік не передбачено видатків на виконання рішень судів про стягнення такої пенсії понад розміри, встановлені Державним бюджетом України на відповідний рік. Також позивач пропустив строк звернення до суду, поскільки для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи ст. 99 КАСУ встановлюється річний строк, а пропуск строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні позову, на чому наполягає відповідач, тому на думку відповідача відсутні правові підстави для поновлення пропущеного строку та нарахування недоплаченої пенсії як «дитині війни».

Вивчивши матеріали справи та заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позовна заява підлягає частковому задоволенню.

Як встановлено судом ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Нововоронцовському районі та відноситься до категорії громадян, яким встановлено статус «дитина війни», що підтверджується пенсійним посвідченням № 981794.

Відповідно до ст. 6 закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року № 2195-ІV, фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року за № 10-рп/2008 визнано неконституційним положення п.41 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Рішення Конституційного Суду України у цій справі мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв»язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначеного закону, що визнані неконституційними. Рішення Конституційного Суду України є обов»язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Відповідно до ч.2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти, або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішень про їх неконституційність.

Таким чином позивач, як особа, що має статус «дитина війни», має право на щомісячне підвищення пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком з 22.05.2008 року і до 31.12.2008 року. Вимоги позивача про нарахування та виплату недоплаченої соціальної допомоги за 2007 рік залишити без задоволення, поскільки відповідно до ст. 99 КАСУ для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, на що звертає увагу відповідач. Посилання відповідача на відсутність коштів для забезпечення виплат зазначеної доплати до пенсії позивачу є неправомірними, так як суперечать ст. 46 Конституції України та ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

 

Керуючись ст.ст.5, 158-163 КАСУ, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, суд,

ПОСТАНОВИВ:

    Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Нововоронцовському районі здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за 2008 рік, починаючи з 22.05.2008 року.

    В іншій частині позову відмовити.

    Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Одеської області через районний суд шляхом подачі заяви про оскарження постанови протягом 10 днів та апеляції протягом 20 днів після подачі заяви про оскарження.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація