Судове рішення #6580251

                                                                                                                     Справа № 2-а-1012/2009 р.

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    06 листопада 2009 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого-судді      Орінко В.В.

при секретарі                   Зербул С.В.

з участю позивача     ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бобринець, в залі засідань Бобринецького районного суду справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Кіровоградської роти ОСОБА_2 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-


В С Т А Н О В И В:


    Позивач звернувся до суду з позовом про скасування постанови серії ВА №039228 від 27.09.2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України так, як вважає її незаконною та такою, що підлягає скасуванню.

    Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

    Відповідач в судове засідання не з’явився по невідомій суду причині, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином.

    Суд,  вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, приходить до слідуючого:

    Постановою серії ВА №039228 від 27.09.2009 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП та накладено штраф в розмірі 255 грн. з підстав, що останній 27.09.2009 року о 10 год. 00 хв. керував автомобілем ВАЗ 21703  д/н НОМЕР_1 на а/д об’їзна м. Кіровоград 15 км. с. Завадівка, рухався зі швидкістю 85 км./год. в населеному пункті. Швидкість вимірювалась приладом «Беркут» №05011096.

    В судовому засіданні позивач вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП не визнав та пояснив, що дійсно 27.09.2009 року керував вищевказаним автомобілем і був зупинений працівниками ДАІ, який взяв його документи та почав складати протокол про адміністративне правопорушення з підстав, що він нібито перевищив швидкість. На заперечення, що перевищити швидкість він не міг, оскільки автомобіль новий, придбаний 04.09.2009 року знаходиться на обкаті і він постійно контролював швидкість, інспектор ДПС не відреагував. Крім того інспектор не зазначив в протоколі свідка, який перебував в автомобілі і міг дати пояснення по справі.

    Згідно ст.9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

    В силу ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.    

    Суд вважає, що інспектор ДПС ОСОБА_2 вказані вимоги не виконав, докази, які б свідчили про порушення правил дорожнього руху позивачем не надав і в порушення вимог ст. 256 КУпАП не вказано свідків вказаної події, та обставини вказаної події. Також не виконані вимоги Розпорядження МВС України від 21.05.2009 року №466, так як підчас здійснення контролю за дотриманням водіями ПДР з використанням засобів фото- і кінозйомки працівники ДПС повинні робити знімки службового транспортного засобу із прив’язкою до місцевості та в разі необхідності долучати до матеріалів розгляду скарг для доведення місця фіксації порушення. Для підтвердження або спростування обставин відповідач в судове засідання не з’явився, доказів та письмових заперечень суду не надав.

    Оскільки ст.71 КАС України передбачає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності  покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

    Суб’єкт владних повноважень повинен надати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Відповідач до суду не надіслав оригінал оскаржуваної постанови по справі про адміністративне правопорушення, а в наявній в матеріалах справи зміст зовсім нерозбірливий.

    На підставі вищевикладеного та відповідно до ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.    

    Аналізуючи зібрані по справі докази, суд вважає, що в судовому засіданні не знайшов свого підтвердження факт порушення правил дорожнього руху зі сторони позивача, а тому постанова підлягає скасуванню.

    Керуючись ст. ст. 18, 19, 69, 70, 104, 107, 162 КАС України, ст. 251 ч. 1 ст. 247, ст. 288 КпАП суд, -


П О С Т А Н О В И В :


    Позовну заяву ОСОБА_1 – задовольнити.

    Скасувати постанову серії ВА №039228 від 27.09.2009 року про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1.

    Провадження по даній справі закрити.

    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бобринецький районний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.


    Суддя                                                                                                   (підпис)

    Копія вірно

    Суддя                                                       Орінко В.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація