№ 2о-68/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2009 року Цюрупинський районний суд
Херсонської області
в складі: судді Пляс М.Г.
при секретарі Дорошенко Є.Ю.
за участі заявника ОСОБА_1
заінтересованої особи ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Цюрупинську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення фактів, що мають юридичне значення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, а саме, що він є сином померлого ОСОБА_3, та належності померлому договору купівлі-продажу житлового будинку від 21.01.1992р.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав свою заяву і пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер ОСОБА_3, який був його рідним батьком. Він та ОСОБА_4, дружина померлого, є спадкоємцями за законом. У свідоцтві про смерть батька його прізвище записано як «ОСОБА_1», відповідно до паспорту громадянина України, виданого 21.02.1996р. У свідоцтві про його, тобто заявника, народження прізвище батька записано російською мовою «ОСОБА_1», а у паспорті його прізвище «ОСОБА_1». Після смерті батька він у встановлений строк звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак оформити своє право на спадщину він не має можливості, оскільки у нього з померлим різні прізвища. Заявник просить встановити факт, що він є рідним сином померлого. Крім того, при перевірці нотаріусом спадкового майна було встановлено, що у договорі купівлі-продажу житлового будинку з господарськими та побутовими спорудами, що по АДРЕСА_1, від 21.01.1992р., прізвище батька, який купив цей будинок, вказано «ОСОБА_1» відповідно до паспорту, який був у батька на той час. Зазначена помилка не дає можливості прийняти спадщину.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердила, що 05.08.2008р. помер її чоловік ОСОБА_1 Після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок по АДРЕСА_1 в м.Цюрупинську. Зазначений будинок належав померлому на підставі договору купівлі-продажу від 21.01.1992р., в якому прізвище померлого зазначено «ОСОБА_1». Померлий мав рідного сина ОСОБА_1, який як і вона є спадкоємцями першої черги за законом.
Свідок ОСОБА_5 у судовому засіданні пояснив, що померлий ОСОБА_3 був його сусідом і проживав у власному будинку по АДРЕСА_1. У померлого є син ОСОБА_1, який після смерті батька проживає в зазначеному будинку.
Свідок ОСОБА_6 у судовому засіданні пояснив, що він знайомий з сім’єю померлого ОСОБА_3 з 1965 року, у якого є син ОСОБА_1. Померлий проживав у власному будинку по АДРЕСА_1, а після його смерті в цьому будинку проживають його дружина і син ОСОБА_1.
Заслухавши заявника, заінтересовану особу, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 05.08.2008р. помер ОСОБА_3. Після його смерті ОСОБА_1 звернувся у встановлений законом строк до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак оформити своє право на спадщину він не має можливості, оскільки у нього з померлим різні прізвища. Так, у свідоцтві про смерть прізвище померлого записано як «ОСОБА_1» відповідно до паспорту громадянина України, виданого 21.02.1996р. У свідоцтві про народження заявника прізвище батька записано російською мовою «ОСОБА_1», а у паспорті - «ОСОБА_1». У зв»язку з цим заявник просить встановити факт, що він є рідним сином померлого. Крім того, встановлено, що у договорі купівлі-продажу житлового будинку з господарськими та побутовими спорудами, що по АДРЕСА_1 від 21.01.1992р., прізвище померлого, який купив цей будинок, вказано «ОСОБА_1» відповідно до паспорту, який був у нього на той час. Зазначена помилка не дає можливості оформити право на спадщину, отже встановлення даних фактів для заявника має юридичне значення.
Цей факт підтверджується показаннями свідків, копіями паспорту, свідоцтва про народження, свідоцтва про смерть і договору купівлі-продажу, довідкою міської ради.
Відповідно до п.1 та п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами та належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім”я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім”ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 213-215, п.1 та п.6 ст. 256 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, був батьком ОСОБА_1.
Встановити факт належності померлому ОСОБА_3 договору купівлі-продажу житлового будинку з господарськими та побутовими будівлями і спорудами розташованого по АДРЕСА_1 від 21.01.1992р. та зареєстрованого в Цюрупинськомук БТІ за №4536 від 24.01.1992р.
На рішення може бути подана заявником заява про його апеляційне оскарження протягом 10 днів з На рішення може бути подана заява про його апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Херсонської області через Цюрупинський районний суд.
Суддя М.Г.Пляс