Судове рішення #6585415

  справа №2-а-332/09


 

    ПОСТАНОВА

   Іменем України


13 листопада 2009 року Зборівський районний суд Тернопільської області в складі:

судді Снігурського В. В.

при секретарі Куриляк О. Г.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Зборові справу за позовом  ОСОБА_1 до інспектора ВДАІ УДАІ УМВСУ в Тернопільській області ОСОБА_2 про оскарження постанови в справі про адміністративне правопорушення ,-


ВСТАНОВИВ:


Позивач ОСОБА_1.   звернувся в суд з позовом до інспектора ВДАІ УДАІ УМВСУ в Тернопільській області ОСОБА_2. про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

 В судовому засіданні  позивач позовні вимоги підтримав, просить скасувати постанову відповідача ВО №045141 від 19 жовтня 2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) і накладення на нього штрафу в сумі 425 гривень та пояснив, що адміністративне стягнення накладено на нього неправомірно, так як він порушення не вчиняв, а інспектор не зауважив на його доводи.

Відповідач, будучи повідомленим про час і місце розгляду справи в судове засідання не з’явився, про причини неявки не повідомив, будь – яких заперечень чи клопотань не надав. Суд, враховуючи згоду позивача та в силу ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає, що справу необхідно розглянути без участі відповідача на підставі наявних матеріалів та доказів.


  Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне:

19 жовтня 2009 року інспектором ВДАІ УДАІ УМВСУ в Тернопільській області ОСОБА_2. винесено постанову ВО №045141 про притягнення ОСОБА_1.   до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу 425 гривень. У постанові вказано, що 19.10.2009 року ОСОБА_1.   у м. Тернополі  на вулиці Живова, о 13 год. 10 хв., керуючи автомобілем «Деу», д.н.з. НОМЕР_1, проїхав на заборонний (жовтий) сигнал світлофора.

В свою чергу, позивач стверджує, що він порушення не вчиняв почав маневр на зелений сигнал світлофора, а закінчити поворот змушений був на жовтий.


Будь – яких доказів в заперечення позову відповідач не надав, хоча судом було запропоновано надати матеріали адміністративної справи  та наявні у нього докази .


Оцінивши наявні докази суд приходить до наступних висновків:

відповідно до вимог ч.2, ч.4, ч.6 ст.71 Кодексу  адміністративного судочинства України (КАСУ) в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.


Згідно ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право, зокрема, знайомитися з  матеріалами  справи,  давати  пояснення, подавати докази,  заявляти  клопотання.

В силу ст.ст.245, 280 КУпАП посадова особа, уповноважена розглядати адміністративну справу при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язана з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи з метою всебічного, повного і об’єктивного з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

В порушення зазначених вище вимог закону, відповідач при розгляді адміністративної справи не надав оцінки та належно не перевірив заперечення позивача, не привів доказів його вини, тобто постанова є немотивованою, вина позивача не доведена.

Згідно ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Відповідно до п. 16.8. ПДР України, водій, який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді.

Враховуючи вказане вище суд приходить до висновку, що склад правопорушення в діях позивача відсутній, позов підлягає задоволенню, а адміністративну справу слід закрити.


На підставі наведеного, керуючись ст.ст.2,10,11,71,86, ст.ст.160-163 Кодексу  адміністративного судочинства України, ст.ст. 122, 245, 247, 254,268, 280, 292-293 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  суд,-    

ПОСТАНОВИВ:


Позов задовольнити. Постанову інспектора ВДАІ УДАІ УМВСУ в Тернопільській області ОСОБА_2   ВО №045141 від 19 жовтня 2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення шрафу в розмірі 425 гривень скасувати як неправомірну.

Провадження у справі про притягенення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.


Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження, а у разі подання апеляційної скарги, якщо постанову не скасовано, після  закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Зборівський районний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга - на протязі 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.   Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя підпис                     копія вірно

Суддя Зборівського

районного суду                     Снігурський В. В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація