Судове рішення #6586773

Справа №2-о-40/09


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ


06 листопада 2009 р.                        Вільногірський міський суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого                                                            судді  Болоніної М.Б.

при секретарі                                                                      Шараповій О.О.

за участю заявників                                                           ОСОБА_1., ОСОБА_2

                  представника заінтересованої особи             Желєзняк Н.А.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вільногірськ цивільну справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 (заінтересована особа – відділ РАЦС Вільногірського міського управління юстиції у Дніпропетровській обл.) про встановлення фактів родинних відносин та належності правовстановлюючих документів,


В С Т А Н О В И В:

До суду звернулись подружжя  ОСОБА_1. та ОСОБА_2 із заявою про встановлення родинних відносин та належності правовстановлюючих документів, в якій зазначають наступне.

Заявники знаходяться у зареєстрованому шлюбі з 28.04.2001р., до цього перебували у фактичних шлюбних відносинах, мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3р.н. Після реєстрації шлюбу у зв’язку з прийняттям прізвища чоловіка заявник ОСОБА_1. змінила паспорт, який їй було видано 12.12.2007р. Вільногірським МВ УМВС України в Дніпропетровській області. В паспорті її прізвище російською мовою зазначено як «ОСОБА_1», а українською – «ОСОБА_1». При цьому в інших документах – свідоцтві про одруження та свідоцтві про народження доньки –  її прізвище українською мовою зазначено як «ОСОБА_1». Таким чином прізвище заявника ОСОБА_1., яке зазначено в паспорті, не співпадає з її прізвищем у свідоцтвах про одруження та про народження доньки. Крім того, в свідоцтві про народження доньки заявників їх прізвища українською мовою записані як «ОСОБА_1», тобто формально, згідно невідповідності у цих документах, заявники ОСОБА_1. та ОСОБА_2 не є подружжям та не являються батьками своєї неповнолітньої доньки. Невідповідність запису прізвищ заявників у різних документах може пояснюватись неуважним відношенням посадових осіб, які видавали документи, до точного запису анкетних даних.

На думку заявників, у майбутньому ці факти можуть стати причиною ускладнень при вирішенні сімейних питань – оформлення доньки заявників до вищого учбового закладу, спадкування майна батьків, вирішення подружжям матеріальних проблем, отримання кредитів тощо, у зв’язку з чим вони звернулись до відділу РАЦС Вільногірського міського управління юстиції із заявою про внесення відповідних змін (написання прізвищ) у правовстановлюючі документи. Відділ РАЦС своїм висновком від 16.09.2008р. відмовив заявникам у задоволенні їх заяви, що примусило їх звернутись до суду, оскільки іншим шляхом виправити невідповідність прізвищ в особистих документах неможливо.

 Заявники просять встановити факт, що вони є рідними батьком та матір’ю їх неповнолітньої доньки  ОСОБА_3, а також факт належності їм свідоцтва про їх одруження.  

В судовому засіданні заявники підтримали заяву у повному обсязі, крім того, заявник ОСОБА_2 звернув увагу суду на те, що у свідоцтві про  шлюб дата його народження помилково зазначена як ІНФОРМАЦІЯ_2р., в той час як він згідно свідоцтва про народження та паспорту народився  ІНФОРМАЦІЯ_2р.  

Представник заінтересованої особи – відділу РАЦС Вільногірського МУЮ – проти задоволення заяви не заперечувала, суду пояснила, що  після звернення заявника ОСОБА_1. були зібрані необхідні документи, але підстави для внесення виправлень до актових записів про одруження заявників та народження їх дитини відсутні, оскільки не було здобуто даних стосовно правильного написання родового прізвища українською мовою.

Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши та оцінивши у сукупності надані по справі докази, в тому числі фотокопії аркушів паспорту громадянина України  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1, з відміткою про  шлюб з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., зареєстрований 28.04.2001р. (ар.с.4), фотокопії аркушів паспорту громадянина Російської Федерації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, з відмітками про шлюб з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., зареєстрований 28.04.2001р., та наявність дитини ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_3р.н. (ар.с.6-7,8), свідоцтво про одруження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1, де прізвище подружжя після одруження зазначено як «ОСОБА_2» (ар.с.9), свідоцтво про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3р.н., у якому її батьками зазначено ОСОБА_2 і ОСОБА_1   (ар.с.10), висновок відділу РАЦС Вільногірського МУЮ від 16.09.2008р. про відмову у задоволенні заяви заявників ОСОБА_1. та ОСОБА_2 про внесення змін до актових записів цивільного стану (ар.с.11-12), запис акта №205 від 28.04.2001р. про одруження ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (ар.с.18),  запис акта №776 від 14.12.2000р.пр народження доньки заявників –  ОСОБА_3 (ар.с.19), запис акта №3262 від 31.10.1962р. про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н. (ар.с.20), суд доходить до висновку про задоволення заяви.

Згідно ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Обставини, викладені заявниками в заяві, знайшли своє повне підтвердження письмовими матеріалами справи і не заперечувались представником заінтересованої особи.

    За таких обставин у суду немає підстав для сумніву щодо факту родинних відносин заявників ОСОБА_1., ОСОБА_2 та їх неповнолітньої доньки ОСОБА_3 і належності заявникам свідоцтва про одруження.

Керуючись ст.ст.10,11,209,212,213,215,218,256,259 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 про встановлення фактів родинних відносин та належності правовстановлюючих документів  задовольнити.

Встановити, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., уродженка ІНФОРМАЦІЯ_1, є рідними батьком та матір’ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3р.н., уродженки                     ІНФОРМАЦІЯ_3 (актовий запис про народження №776, вчинений 14.12.2000р. відділом РАГС Слов’янського міського управління юстиції Донецької області).

Встановити, що свідоцтво І-НО №НОМЕР_2 про одруження ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1, які одружились 28.04.2001 р. (актовий запис №205, вчинений 28.04.2001р. відділом РАГС Слов’янського міського управління юстиції Донецької області), де зазначено, що прізвища після одруження чоловіка – ОСОБА_2, дружини – ОСОБА_1, належить ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., уродженці ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Дніпропетровської області через Вільногірський міський суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви  про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, що його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.




СУДДЯ                                                                        М.Б.БОЛОНІНА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація