Справа № 2-2574/07
Код суду – 07/07
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 листопада 2009 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., розглянувши заяву голови Фонду інвестування ОСОБА_1 про видачу виконавчого листа для примусового виконання ухвали про затвердження мирової угоди, –
в с т а н о в и в :
Голова Фонду інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості ОСОБА_1 звернувся в Мукачівський міськрайонний суд з заявою про видачу виконавчого листа для примусового виконання ухвали Мукачівського міськрайонного суду від 22.10.2007 року про затвердження мирової угоди по справі № 2-2574/07 між Фондом інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості та відповідачем по справі ОСОБА_2.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Виходячи з розуміння того, що ухвала може служити в якості виконавчого документа, то питання примусового виконання мирової угоди вирішуються або через виконавчу службу, або шляхом звернення з позовом про спонукання до виконання.
Якщо ухвала відповідає вимогам до виконавчих документів (ст. 19 Закону про виконавче провадження), вона безпосередньо підлягає виконанню виконавчою службою.
Вимоги до виконавчого документу містяться в ст.19 Закону України «Про виконавче провадження». У відповідності до п.6 ч.1 ст.26 цього Закону державний виконавець має право відмовити у відкритті виконавчого провадження, серед іншого, у разі невідповідності виконавчого документу вимогам ст.19 Закону України «Про виконавче провадження». Про відмову у відкритті виконавчого провадження державний виконавець у 3-денний строк після надходження до нього виконавчого документа виносить постанову.
У такому разі сторона може подати до суду позов про спонукання до виконання мирової угоди.
Таким чином, чинним законодавством України передбачено конкретні способи захисту прав у разі невиконання мирової угоди, затвердженої судом.
Спосіб, який просить застосувати голова Фонду інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості ОСОБА_1 у своїй заяві чинним законодавством не передбачений, тому у задоволенні його заяви слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 210, 212, 219, 368 ЦПК України, ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», суддя, -
у х в а л и в:
У видачі виконавчого листа для примусового виконання ухвали Мукачівського міськрайонного суду від 22.10.2007 року про затвердження мирової угоди по справі № 2-2574/07 – відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Мукачівського
міськрайнного суду ОСОБА_3
- Номер: 6/362/35/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2574/09
- Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Фазикош Олексій Васильович
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.02.2016
- Дата етапу: 01.03.2016