Справа 2-1982-1/09
У Х В А Л А
04 листопада 2009 року суддя Печерського районного суду м. Києва Вовк С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності і ділової репутації та спростування недостовірної інформації, -
ВСТАНОВИВ :
29.10.2009 року до приміщення Печерського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. М. Гайцана, 4 надійшла вказана позовна заява позивача до відповідача про захист честі, гідності і ділової репутації та спростування недостовірної інформації.
02.11.2009 року справа передана судді в порядку черговості.
Підсудність даної категорії справ визначається виходячи із правил, встановлених ч. 1 ст. 109 ЦПК України, а саме позови до фізичної особи пред’являються в суд за місцем її проживання.
Згідно із ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання»: місце перебування-адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік; місце проживання-адмінстративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.
Із цього випливає, що належним доказом місця проживання фізичної особи є відповідна реєстрація місця проживання такої особи.
Позивач у позові зазначив, що відповідач ОСОБА_2 проживає за адресою: АДРЕСА_1, а зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2.
Отже, вказаний позов до ОСОБА_2 підлягає пред’явленню в суд за його місцем реєстрації.
Із цього випливає, що позов пред’явлений із порушенням правил підсудності.
Відповідно до ст. 115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 109, 115 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності і ділової репутації та спростування недостовірної інформації повернути позивачу для подання до належного суду.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду м. Києва.
Суддя: