Судове рішення #6594108

Справа № 2-а-2309/2009 рік  

П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И  


29 жовтня 2009 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області в складі: Головуючого судді Родіній Н.В., при секретарі Золкіній О.В., за участю позивача ОСОБА_1., представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача  ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівці справу адміністративної юрисдикції за позовом  ОСОБА_1 до  Виконавчого комітету  Горлівської міської ради про зобов’язання вчинити певні дії,  

В С Т А Н О В И В:  


  Звернувшись до суду з адміністративним позовом, ОСОБА_1 просить зобов’язати відповідача – виконавчий комітет Горлівської міської ради в особі міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення надати йому дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення квартири АДРЕСА_1, де він проживає з сім”єю , посилаючись   на те,  що  послуги з централізованого опалення його квартири надаються ЗАТ „Горлівськтепломережа”. У зв’язку з тим, що його не задовольняє якість наданих послуг з теплопостачання, у квітні  2009 року вони з дружиною звернулись до Виконавчого комітету Горлівської міської ради з метою отримання дозволу на відключення від мережі централізованого опалення, на що отримали відмову, у зв’язку з відсутністю законодавчих актів щодо відключення від централізованого опалення окремих приміщень. Вказану відмову у надані дозволу на влаштування автономного опалення вважає необґрунтованою, оскільки прийняття 06 листопада 2007 року змін до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово - комунального господарства України № 4 від 22 листопада 2005 року „Про затвердження порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання” звузило обсяг прав споживачів. Відповідно до ст. 5 Закону України „Про захист прав споживачів” держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров’ям і життєдіяльності. Відповідно до ст.ст. 21,22 Конституції України усі є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не опускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Статтею 24 Закону України „Про теплопостачання” встановлено, що споживачу надається право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачання, якщо це можливо за існуючими технічними умовами. Згідно із п. 6.27 „Державних будівельних норм України ДБН В.2.5-20-2001 газопостачання” у жилих будинках дозволяється передбачати встановлення опалювального газового обладнання для поквартирного опалення, гарячого водопостачання і побутових плит. Відповідно до ст.ст. 317,319 ЦК України власнику належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном на власний розсуд. Тому вважає, що відповідач позбавляє його вказаного права.  

Позивач  ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримав  з наведених у позовній заяві підстав.  

Представник позивача  ОСОБА_2. у судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 підтримав повністю,  додавши, що  постановою Окружного адміністративного суду м.Київ від 09.06.2008 року  Наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України  від 06.11.2007 року  № 169 “Про затвердження змін до наказу  Міністерства будівництва,архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 р. № 4  визнано незаконним . Згідно з п.24 Постанови КМУ № 630 від 21.07.2005р. «Про затвердження «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Виходячи з цього, позивач вирішив відмовитися від послуг з централізованого опалення та постачення гарячої води (ЦО і ГВП), які надає ЗАТ „Горлівськтепломережа”, відключитися від його системи та влаштувати у власній квартирі індивідуальне (автономне) опалення. Просив позов задовольнити.  

Представник відповідача – виконавчого комітету Горлівської міської ради ОСОБА_3 у судовому засіданні позов не визнав ,пояснивши ,що згідно зі ст.24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами. Реалізація зазначеної норми закону здійснюється відповідно до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630 (зі змінами та доповненнями, внесеними постановою КМУ від 31.10.2007р. № 1268), а також «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживача від централізованого постачання», затвердженому наказом Мінбуду від 22.11.2005р. № 4 (зі змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06.11.2007р. № 169, зареєстрованим у Мін’юсті 06.11.2007р. за № 1478/117558). Зазначені акти визначають процедуру надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення тільки лише всього житлового будинку при відмові споживачів від централізованого опалення та унеможливлюють відключення від центрального опалення окремих квартир у багатоквартирному будинку, передбачають можливість відключення від центрального опалення в цілому за рішенням загальних зборів, за згодою всіх власників приміщень у житловому будинку. Вважав, що виконком Горлівської міської ради діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені діючим законодавством України, просив у задоволенні позову відмовити.  

Дослідивши всі обставини по справі та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги  ОСОБА_1 задоволенню не підлягають з наступних підстав.  

Судом встановлено ,що  квартира АДРЕСА_2 на праві приватної власності належить  дружині позивача- Галицькій О.О.  

Листом    виконавчого комітету Горлівської міської ради № 01-19-747/05 від 30 квітня 2009 року  ОСОБА_4 відмовлено у наданні дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та влаштуванні індивідуальної системи опалення у квартирі АДРЕСА_3  з посиланням на Постанову КМУ від 31.10.2007 року № 1268.  

    У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 з питань надання дозволу на  відключення від мереж централізованого опалення та влаштуванні індивідуальної системи опалення  у зазначеній квартирі до  виконавчого комітету Горлівської міської ради фактично не звертався. Повноважень на представництво дружини ОСОБА_4  в судовому засіданні  позивачем суду  не надано , як і доказів на підтвердження факту його звернення до відповідача з заявою  про відключення від мереж ЦО і ГВП.  

Відповідно до п. 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 року № 630 (зі змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 31 жовтня 2007 року № 1268) – споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово - комунального господарства(п. 25 Правил)  

Відповідно до п. 1.1 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово - комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства України від 06 листопада 2007 року № 169) –  цим порядком визначено процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води житлового будинку при відмові споживачів від послуг ЦО і ГВП.  

Відповідно до п. 2.1 вищеназваного Порядку - для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.  

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.  

Відповідно до п. 2.2.3 вищеназваного Порядку – якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.  

  Позивач не надав  доказів додержання наведених вище вимог, а тому суд   вважає, що відсутні  підстави для  зобов”язання  відповідача надати дозвіл на відключення від мереж ЦО і ГВП.  

Стаття 19 Конституції України визначає три невід’ємних умов для законності дій чи рішень: вони мають відбуватися на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений законом.  

В даному  випадку, дії Виконавчого комітету Горлівської міської ради щодо відмови ОСОБА_1А.у наданні дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та влаштування індивідуальної системи опалення в квартирі АДРЕСА_4 були здійснені у межах повноважень, на підставі та у спосіб, визначений діючим законодавством України, тому є правомірними, а позовні вимоги ОСОБА_1 щодо зобов’язання відповідача надати йому дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення  зазначеної квартири  є необґрунтованими  та задоволенню не підлягають.  

Одночасно суд не приймає до уваги посилання позивача на положення ст.5 Закону України „Про захист прав споживачів”, ст.24 Закону України „Про теплопостачання”, оскільки умови та порядок відключення від централізованого опалення окремих приміщень за цими законами - законодавчими актами не визначені.  

  Крім того , суд не приймає до уваги посилання позивача на постанову Окружного адміністративного суду м.Київ  № 2/34 від 09.06.2008 року , оскільки зазначена постанова  згідно до вимог ст.254 Кодексу  адміністративного судочинства України не набрала законної сили.  

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд  


П О С Т А Н О В И В:  


У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1  до Виконавчого комітету Горлівської міської ради про зобов’язання вчинити певні дії   - відмовити .  

На постанову до Донецького апеляційного адміністративного  суду через Микитівський районний суд м. Горлівки може бути подана апеляція протягом 20 днів, після подання протягом 10 днів  з дня складання постанови    у   повному   обсязі   ( 03 листопада  2009р.)  заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.  

 




Суддя:                                                                                                                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація