Судове рішення #6595331

Справа 2-609/2009р.

                                                  Україна


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


15 жовтня 2009 року                       Садгірський районний суд м. Чернівці  

                     

                      у складі:             головуючого  судді                   Плавана В.О.

                                                  при секретарі                             Чайка С.В.


розглянувши у судовому засіданні в м. Чернівці справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди заподіяної джерелом підвищеної небезпеки , -


В С Т А Н ОВ И В :


Позивач ОСОБА_1. звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2. про відшкодування шкоди заподіяної джерелом підвищеної небезпеки.

В позові посилається на те, що відповідно до доручення вона володіє автомобілем марки "Мерседес Бенц", державний номерний знак НОМЕР_1, нею було надано доручення на право керування вищевказани автомобілем 23.06.2009 року ОСОБА_3. Вказує на те, що 29.06.2009 року їй стало відомо, що з вини відповідача ОСОБА_2., керування автомобілем якому передав ОСОБА_3., сталась дорожньо-транспортна пригода. Вина ОСОБА_2. у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди підтверджується постановою про відмову у порушенні кримінальної справи від 08.07.2009 року. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди було пошкоджено її автомобіль. Згідно висновку експертного автотоварознавчого дослідження від 09.07.2009 року, розмір завданих внаслідок пошкодження автомобіля збитків становить 12820 грн.

Посилається в позові на те, що крім матеріальної шкоди їй було заподіяно і моральну шкоду, оскільки після дорожньо-транспортної пригоди вона не має можливості користуватися автомобілем, що спричинює незручності у повсякденному житті, через неможливість продовжувати нормальне активне громадське життя порушилися її нормальні життєві зв’язки, що створює багато незручностей та завдає моральних страждань. Вказує на те, що з вини ОСОБА_2. були порушенні її права як володільця транспортного засобу, зокрема права користування даним автомобілем через технічну несправність. Моральну шкоду оцінює в розмірі 5000 гривень.

Просить стягнути з відповідача ОСОБА_2. матеріальну шкоду в розмірі 13240 грн., моральну шкоду в розмірі 5000 грн.,  судові витрати в розмірі 163 грн., витрати на юридичну допомогу в сумі 1500 грн.

Позивач ОСОБА_1. та її представник ОСОБА_4. в судовому засіданні свої вимоги підтримали в повному об’ємі та дали аналогічні вимогам позову пояснення. Просили позов задовольнити  в повному об’ємі.

Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні позов визнав в повному об’ємі.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши зібрані докази суд вважає, що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 29.07.2009 року о 03-00 год. ОСОБА_2., керуючи автомобілем марки "Мерседес Бенц", державний номерний знак НОМЕР_1, по вул. Хотинській – Калинівській м. Чернівці, здійснив наїзд на перешкоду. В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди з вини відповідача ОСОБА_2. був пошкоджений вказаний вище автомобіль, законним володільцем якого, згідно доручення від 10.05.2008 року, є позивач ОСОБА_1.

Із висновку №461/529 експертного автотоварознавчого дослідження спеціаліста з оцінки транспортного засобу від 09.07.2009 року вбачається, що вартість завданого автомобілю марки "Мерседес Бенц", державний номерний знак НОМЕР_1, матеріального збитку становить 12820 грн.

Із квитанції до прибуткового ордеру за проведення експертного автотоварознавчого дослідження спеціаліста позивачем сплачено 420 грн.

Ці обставини підтверджені дослідженими доказами по справі.

Відповідно ст.23 ч.2 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, внаслідок порушення її прав, що полягає у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку із знищенням чи пошкодженням майна.

Відповідно до ст.1166 ЦК України майнова шкода завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи , а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Враховуючи наведене вище, суд приходить до висновку, що дорожньо-транспортна пригода відбулася з вини ОСОБА_2., в результаті чого було пошкоджено транспортний засіб позивача. Згідно висновку спеціаліста розмір матеріального збитку на момент дослідження становив 12820 грн., вартість  проведення експертного автотоварознавчого дослідження складає 420 грн., а всього загальна сума матеріального збитку склала загальну суму в розмірі 13240 грн.

Суд вважає, що слід стягнути з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_1 завдані внаслідок дорожньо-транспортної пригоди матеріальні збитки в сумі 13240 грн.

Відповідно до ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що позивач правомірно ставить питання про відшкодування їй моральної шкоди, оскільки в результаті дорожньо-транспортної пригоди з вини відповідача ОСОБА_2. було пошкоджено транспортний засіб позивача. Вказаними діями відповідача позивачу було спричинені значні незручності, оскільки через пошкодження її автомобілю, вона не мала можливості ним користуватися, що спричинило незручності у повсякденному житті, порушило її нормальні життєві зв’язки, чим завдало їй моральних страждань.

Суд вважає, що позивачем в судовому засіданні доведена заподіяна їй моральна шкода, а тому слід стягнути з ОСОБА_2. на користь позивача відшкодування моральної шкоди в розмірі 5000 грн.

Слід стягнути з ОСОБА_2 на користь позивача матеріальну шкоду в сумі 13240 грн., моральну шкоду в сумі 5000 грн., крім того слід стягнути судові витрати за отриману юридичну допомогу в сумі 1500 грн., оплату державного мита в сумі 133 грн., та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. згідно квитанцій, а всього на загальну суму 19903 грн.

Керуючись ст.ст.1166,1167,1187 ЦК України,  ст.ст.10,11,209, 212,214-215, 234, 256,257 ЦПК України суд, -


В  И  Р  І  Ш  И  В :


Позовну заяву задовольнити. Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 гроші в сумі 19903 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернівецької області, через Садгірський районний суд м. Чернівці шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.



Головуючий-суддя                                                  Плаван В.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація