ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
14 серпня 2009 року № 47738/09/9104
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Нос С.П., перевіривши апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 03 червня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області про стягнення соціальної допомоги дитині війни, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 03 червня 2009 року позов задоволено частково .
Не погодившись із вказаним рішенням суду, його оскаржив відповідач по справі.
Перевіривши апеляційну скаргу та матеріали справи, вважаю, що апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області слід повернути апелянту з таких підстав.
Відповідно до ч.ч. 3, 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу — з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно з ч. ч. 6, 9 ст. 103 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день. Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв’язку.
З матеріалів справи вбачається, що 03 червня 2009 року Волинським окружним адміністративним судом постанова складена в повному обсязі.
Заява про апеляційне оскарження не подавалась. Апеляційна скарга отримана судом першої інстанції 30 червня 2009 року, що підтверджується вхідним штампом канцелярії суду (а.с. 21).
Таким чином, граничний строк подання апеляційної скарги – 15 червня 2009 року, тобто апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження постанови суду. В матеріалах справи відсутні відомості про те, що відповідач апеляційну скаргу здав на пошту чи передав іншими засобами зв’язку до закінчення строку на її подання.
Відповідно до ч. 6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Апелянт не подав клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, тому суд апеляційної інстанції вбачає підстави для повернення апеляційної скарги апелянту.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 185, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 03 червня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку Волинської області про стягнення соціальної допомоги дитині війни – повернути апелянту.
Роз’яснити апелянту право повторного звернення з апеляційною скаргою, разом з поданням заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження через суд першої інстанції.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом одного місяця після набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду С.П. Нос