Судове рішення #6597752

Справа №2-3889/2009     р.  



Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М      У К Р А І Н И  



 23  вересня  2009 року   Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим  

у складі:       головуючого            –  судді Володарець Н.М.

      при секретарі            –  Агаповій В.П.

розглянувши у  відкритому попередньому судовому засіданні в м. Євпаторії справу за позовом  

ОСОБА_1  до  ОСОБА_2  про стягнення аліментів,


В С Т А Н О В И В :  


У Євпаторійський міський суд звернулася  ОСОБА_1 з позовом  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.  

Свої  вимоги  мотивує  тим, що з 1996 року вона  з  відповідачем  знаходилася   у  фактичних  шлюбних  відносинах, проживали  однією  родиною, вели  сумісне  господарство.  14.11.2000р. у  них  народився  син  ОСОБА_3,  у  свідоцтві  про  народження  якого відповідач  у справі  записаний  батьком.  Відповідач залишив сім’ю та припинив матеріальне забезпечення  сина. Дитина  проживає  з позивачкою та знаходиться на її  утриманні. Втім, в  неї  недостатньо коштів  для забезпечення  сина  повноцінним питанням, одягом, житлом,  на  розвиток  та  освіту Відповідач здоров,  працездатний, інших дітей та  утриманців не має,  має  постійне  місце  роботи  та має  реальну можливість здійснювати матеріальне утримання  свого  сина. Просить стягнути з відповідача аліменти на  утримання   неповнолітнього  сина  ОСОБА_3   у  розмірі  Ѕ  частини  від  усіх  його  доходів  з  моменту  пред’явлення  позову    до  досягнення  дитиною  повноліття.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, дала пояснення, аналогічні висловленому в позові, просила стягнути з відповідача на утримання  дитини аліменти у розмірі Ѕ  частини  усіх видів заробітку (доходу), але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку , починаючи стягнення з моменту звернення до суду з позовом .  

Відповідач в судовому засіданні з позовними вимогами погодився. Не заперечував проти  виплати аліментів на утримання доньки. Відповідач в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав,  просив суд шлюб розірвати.  Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання відповідно до вимог ст. 130 ЦПК України.

Вислухавши доводи позивачки, відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає  позов  обґрунтованим та  підлягаючим задоволенню  по наступних підставах.

Як вбачається з матеріалів справи,  сторони  у  справі   ОСОБА_1  та  ОСОБА_2  проживали  разом  з  1996 року.  У період сумісного проживання у сторін народився   син  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується  свідоцтвом про народження серія 1-АП № 164891 від 06.12.2000 року. У 2001 році  відповідач у  справі  ОСОБА_2 залишив сім’ю  та припинив матеріальне забезпечення сина. Неповнолітній  син  сторін  - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає з позивачкою у  справі  ОСОБА_1    та знаходиться на її  утриманні. Втім, позивачка  не може самостійно забезпечити сина  повноцінним питанням, одягом, не вистачає коштів на розвиток та освіту дитини. Відповідач у  справі  ОСОБА_2 здоров,  працездатний, інших дітей та  утриманців не має та має  реальну можливість здійснювати матеріальне утримання  свого сина.  

Згідно ст. 51 Конституції України і ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. Проте, відповідач ухиляється від утримання неповнолітньої доньки, яка  проживає разом з матір'ю та знаходиться на її утриманні.

В силу ст. 181 СК України у разі невиконання батьками свого обов'язку утримувати  дітей аліменти присуджуються за рішенням суду  в частці від доходу його матері, батька і (або) в твердій грошовій сумі.  

Враховуючи, що батьки зобов'язані забезпечити дітям виховання, навчання, розвиток, житло, беручи до уваги матеріальний стан дитини і відповідача, а також вивчивши матеріальний стан кожного із сторін, суд вважає вимоги позивача про стягнення з відповідача аліментів на утримання  дитини до досягнення ним повноліття обгрунтованими і підлягаючими задоволенню.  

Таким чином суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти на користь позивачки на утримання дитини в розмірі Ѕ частки всіх видів заробітку відповідача, але не менше  30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Згідно ст. 191 СК України аліменти на утримання дитини слід стягнути з дня пред'явлення позову, тобто з  28  липня  2009  р.  

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в дохід держави необхідно стягнути судовий збір – державне мито в сумі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.

На підставі ст. ст. 180 – 183, 191 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст.    10, 11,  57-61, 209, 212, 214 – 215, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд


В И Р І Ш И В :  


Позов ОСОБА_1  до  ОСОБА_2  про стягнення аліментів - задовольнити.

Стягнути з  ОСОБА_2,  проживаючого  за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3  на користь ОСОБА_1, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 – аліменти на утримання  неповнолітнього сину  ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_5,  

в розмірі Ѕ  частки від його доходу, але не менше  30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з   28  липня 2009 р., до досягнення  ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_6    повноліття.

Стягнення аліментів на  утримання дитини припуститися до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2  держмито у розмірі 51 грн. в дохід держави, а також витрати на   інформаційно-технічнічне забезпечення  розгляду справи в сумі 30 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.


  Суддя                                                               Н.М. ВОЛОДАРЕЦЬ  



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація