Справа № 3-4822/2009
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2009 р. м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Розинко В.М.,
при секретарі – Осовицькій А.М.,
розглянувши матеріали, які надійшли від контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, начальника відділу культури і туризму Чернігівської райдержадміністрації, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, -
- за ст. 164-12 ч. 1 КпАП України, -
в с т а н о в и в :
26.08.2009 р. провідним контролером-ревізором контрольно-ревізійного управління України в Чернігівській області складено протокол про адміністративне правопорушення – порушення законодавства про бюджетну систему України, де вказано, що ОСОБА_1, будучи начальником відділу культури і туризму Чернігівської райдержадміністрації, допустив правопорушення, а саме : при ревізії фінансово-господарської діяльності відділу культури і туризму Чернігівської райдержадміністрації виявлено нецільове використання бюджетних коштів, а саме : витрачання бюджетних коштів та проведення фінансово-господарських операцій не у відповідності з кодами економічної класифікації в сумі 4975 грн. 31 коп. (2008-2009 рр.), що є порушенням ст. 7 Бюджетного кодексу України, п. 5 Порядку складення, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. № 228 і передбачає відповідальність згідно ст. 164-12 ч. 1 КпАП України.
31.08.2009 р. матеріали надійшли до суду, справа призначалась до розгляду, але до цього розглянута не була, в зв'язку з неявкою особи, яка притягається до відповідальності.
В судове засідання ОСОБА_1 В не з'явився, незважаючи на те, що про розгляд справи був сповіщений належним чином та завчасно. Жодних заяв та клопотань, щодо відкладення розгляду справи від особи, яка притягається до адміністративної відповідальності до суду не надійшло, таким чином це дозволяє суду розглянути справу у відсутність цієї особи, оскільки положення ст. 268 КпАП України не містять вимоги щодо обов’язкової участі означеної особи при розгляді справи в суді.
З вивчених матеріалів справи слідує, що є підстави провадження в справі закрити, в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 38 КпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніш як через три місяці із дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні - через три місяці з дня його виявлення, а також не пізніш як через місяць із дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи чи про її закриття за наявністю в діях особи ознак адміністративного правопорушення. На момент розгляду справи 14.10.2009 р. зазначені строки закінчились. Будь-яке поновлення, продовження чи зупинення перебігу таких строків КпАП не передбачено. Тому, в разі закінчення строків накладення адміністративного стягнення провадження у справі має бути закрито. Виходячи з вимог ст. 284 КпАП України при прийнятті рішення в результативній частині постанови необхідно викласти тільки одне з передбачених цією статтею рішень чи про накладення адміністративного стягнення чи про закриття справи, а в даному випадку – про закриття справи.
Керуючись ст. ст. 38, 247 п. 7, 284 п. 3 КпАП України, -
п о с т а н о в и в :
Закрити провадження в справі щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 164-12 ч. 1 КпАП України, у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до апеляційного суду Чернігівської області.
Суддя Розинко В.М.