Судове рішення #6601762

                                                                                    СПРАВА № 2-А-81/09 р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2009 року      Калинівський районний суд Вінницької області

в складі головуючого:    Копчинського В.І.

при секретарі:                 Кулик Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до УМВС у Вінницькій області та ГУ Пенсійного фонду України у Вінницькій області про включення в пенсійний перерахунок підвищення посадового окладу за особливі умови служби в підрозділі спеціального призначення «Ягуар» внутрішніх військ МВС України,

ВСТАНОВИВ:

Позивач в заяві вказує, що проходив службу і звільнився на пенсію з підрозділу спецпризначення «Ягуар», перед яким поставлені  завдання, пов’язані з ризиком для життя. Додатком № 26 постанови КМ України № 1294-07 співробітникам підрозділу особливого призначення МВС встановлено 15%  підвищення посадового окладу, яке обов’язкове і при перерахунку пенсії відповідної категорії пенсіонерів.

Проте, відповідачі дану норму закону проігнорували, чим завдали йому матеріальної шкоди шляхом істотного заниження пенсії, оскільки по його підрахункам щомісячно недоплата становить 127 грн. 50 коп. Просить визнати дії відповідачів протиправними, зобов’язати перерахувати грошове забезпечення та пенсію з урахуванням 15% підвищення його посадового окладу.

В судовому засіданні позивач позов підтримав. Суду пояснив, що проходив службу в в/ч 3028 Внутрішніх справ МВС України на посаді командира взводу матеріально-технічного забезпечення (МТЗ). З цієї посади пішов на пенсію. Постановою КМ України № 1294 від 7.11.2007 р., додатком № 26 встановлено додаткові види грошового забезпечення, а саме 15% підвищення посадового окладу  за особливі умови служби, пов’язані з підвищеним ризиком для життя, особам підрозділів спеціального  і особливого призначення, яка набрала чинності з 1.01.2008 р. Оскільки він проходив службу в підрозділі  спецпризначення «Ягуар», тому і вважає, що на таке підвищення окладу мають право всі військовослужбовці підрозділу «Ягуар», в т.ч. і пенсіонери на перерахунок пенсії. З письмовою вимогою до УМВС у Вінницькій області про перерахунок його грошового забезпечення не звертався, т.я. вважає, що це безрезультатно, має право на звернення зразу до суду.

Представник відповідача УМВС у Вінницькій області в судове засідання на неодноразові виклики не з”являвся, про час і дату слухання справи повідомлявся належним чином, про що свідчать поштові повідомлення.

Представник відповідача ГУ Пенсійного фонду України у Вінницькій області за дорученням Назаренко Р.В. позов не визнає, оскільки до компетенції ГУ Пенсійного фонду України у Вінницькій області входить лише проведення призначення (перерахунок) і виплати пенсії військовим пенсіонерам на підставі поданих документів і не має права уточнювати, доповнювати чи вносити зміни до грошового атестата.

Вислухавши пояснення сторін, оцінивши зібрані докази по справі, суд вважає в задоволенні позову відмовити по таких підставах.

Так, згідно ч. ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», який набув чинності 1.01.2005 р. (далі – Закон № 1769-ІV) пенсії військовослужбовцям нараховуються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням з урахуванням відповідних окладів за посадою, військовим званням, надбавки за вислугу років та щомісячні додаткові види грошового забезпечення.

Судом встановлено, що позивач вийшов на пенсію в 1999 році з посади командира взводу МТЗ в/ч 3028 ВВ МВС України. З 1 січня 2008 року йому нарахована пенсія довічно відповідно до чинного законодавства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», в додатку № 26 передбачено 15% підвищення посадового окладу за особливі умови служби, пов’язані з підвищеним ризиком для життя особам підрозділів спеціального і особливого призначення.

На виконання вимог вищевказаної постанови наказом командувача внутрішніх військ МВС України № 7 від 15.01.2008 р. установлено надбавку 15% до окладу за особливі умови служби, пов’язані з підвищеним ризиком для життя, (п.2.2.15) лише військовослужбовцям, які займають посади у штатних  військово-медичних закладах, частинах і підрозділах з небезпечними для здоров’я та важкими умовами служби; військовослужбовцям, які проходять службу в екіпажах бойових машин, та військовослужбовцям, що проходять службу в авіаційних частинах внутрішніх військ.

Оскільки позивач ОСОБА_1 проходив службу у внутрішніх військах на посаді командира взводу матеріально-технічного забезпечення, з цієї посади звільнений на пенсію, тому підстави для підвищення посадового окладу, а відповідно і перерахунку пенсії згідно ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців…» відсутні.

Згідно з вищевказаною постановою та наказом підвищення посадового окладу, а відповідно і перерахунок пенсії, у розмірі 15% ураховується особам, посади яких відносяться до цих категорій посад.

Таким чином, вимоги позивача про визнання дій відповідачів по блокуванню включення в пенсійний перерахунок 15% підвищення посадового окладу згідно постанови КМ України № 1294 є безпідставними.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», Постановою Кабінету Міністрів України № 1294 від 7.11.2007 р. «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», Наказом командувача ВВ МВС України № 7 від 5.01.2008 р.; ст.ст.9, 11, 160-162 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до УМВС України у Вінницькій області та Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про включення в пенсійний перерахунок підвищення посадового окладу за особливі умови служби в підрозділі спецпризначення «Ягуар» внутрішніх військ МВС України не задовольнити.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Київської області шляхом подачі протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження та подачі після цього протягом 20 днів самої апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.186 КАС України.

СУДДЯ:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація