ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙСПРАВІ
17 листопада 2009 року Справа №2а-6246/09/0870
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Садовий Ігор Вікторович, перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заяву: Обслуговуючого кооперативу «Мирта»
до: Мелітопольської об’єднаної Державної податкової інспекції Запорізької
області
про: скасування акту перевірки від 10.09.2009 №1118/152/33521356
ВСТАНОВИВ:
16.11.2009 Обслуговуючий кооператив «Мирта» звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Мелітопольської об’єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області про скасування акту перевірки від 10.09.2009 №1118/152/33521356.
За правилами п.4 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Згідно п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Акт перевірки податкової інспекції за своєю суттю, змістом та формою не є рішенням суб’єкта владних повноважень, наслідком якого є настання певних правових наслідків щодо прав та інтересів особи або покладання на нього певних обов’язків. Актом перевірки встановлюється лише факт порушення.
Викладені у акті перевірки обставини можуть бути лише підставою для вжиття керівником податкового органу чи його заступником відповідних заходів.
Необхідно зазначити, що адміністративні акти включають в себе всі юридично значущі аспекти управлінської діяльності суб’єкта владних повноважень: рішення, дії та бездіяльність, з якими пов’язується настання юридичних наслідків.
Оскільки, акт перевірки податкової інспекції не має сили правового акта, нормативно-правового акта, то не є рішенням суб’єкта владних повноважень, що може бути оскаржено до адміністративного суду та розглянуто в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.17, п.1 ч.1 ст.109, ст.160, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Обслуговуючого кооперативу «Мирта» до Мелітопольської об’єднаної Державної податкової інспекції Запорізької області про скасування акту перевірки від 10.09.2009 №1118/152/33521356.
Позивачу направити копію даної ухвали та позовну заяву з додатками.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Садовий