Судове рішення #6603329

 

 

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ  

ПОСТАНОВА                                        

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ      


20 жовтня  2009 року                справа № 2-а-1600/09        м. Нововолинськ  


Нововолинський міський суд Волинської області в складі:  


головуючого  судді                             Галушки О.Г.,              

за участю  секретаря                            Дячук С.Л.,  

позивача             ОСОБА_1,  


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС взводу № 2 ДПС Державної автомобільної інспекції (для обслуговування доріг державного значення) підпорядкованого Управлінню Державної автомобільної інспекції Управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області ОСОБА_2, Управління ДАІ України у Волинській області  про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,    


              встановив:  


  ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом, де просить скасувати постанову серії АС від 12.05.2009 р. винесену щодо нього інспектором ДПС взводу № 2 ДПС Державної автомобільної інспекції (для обслуговування доріг державного значення) підпорядкованого Управлінню Державної автомобільної інспекції Управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області як протиправну.  

  Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що інспектор ДПС взводу № 2 ДПС Державної автомобільної інспекції (для обслуговування доріг державного значення) підпорядкованого Управлінню Державної автомобільної інспекції Управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області ОСОБА_2 зазначив у постанові про те, що 12.05.2009р., біля 11 год. 47 хв. водій під час керування автомобілем р.н. 594 68 ВО проїхав на заборонний сигнал світлофора червоний У зв’язку з цим його піддано адміністративному стягненню за ч.2 ст.122 КУпАП у виді штрафу в розмірі 430 грн. Вважає, що постанова є незаконною, оскільки ПДР він  не порушував. Просить задовольнити його вимогу.  

В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, та пояснив, що в’їхав на перехрестя одразу за іншим автомобілем на зелене світло світлофора. Коли в‘їхав на перехрестя, ввімкнувся жовтий сигнал, а тому змушений був  продовжувати рух, так як не міг зупинитись на перехресті.  

Ствердив, що заборонний сигнал світлофора- червоний ввімкнувся під час зупинки його працівником ДАІ. Просить скасувати постанову від 12 травня 2009 року про притягнення до адміністративного правопорушення за ч.2 ст. 122 КупАП як протиправну.  

  Відповідач інспектор ДПС взводу № 2 ДПС Державної автомобільної інспекції (для обслуговування доріг державного значення) підпорядкованого Управлінню Державної автомобільної інспекції Управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області ОСОБА_2, Управління ДАІ України у Волинській області в судове засідання не з’явилися, будучи у встановленому законом порядку повідомленими про час та місце розгляду справи.  

Суд, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов висновку, що позов є підставним і підлягає до задоволення.  

  З копії  постанови серії АС від 12.05.2009 р. (а.с.4) вбачається, що ОСОБА_1 притягнуто до адмінвідповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП за те, що керуючи автомобілем 12.05.09 р. в м.Володимирі-Волинському по вул.Д.Галицького проїхав на заборонений сигнал світлофора червоний.  

Цією ж постановою за порушення ПДР на ОСОБА_1. було накладено адміністративне стягнення в розмірі 430 грн.  

Відповідно до пункту 16.8. Правил дорожнього руху водій, який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді.  

Свідок ОСОБА_3 ствердила, що чоловік ОСОБА_1 під час керування автомобілем в м.Володимирі-Волинському по вул.Д.Галицького в’їхав на перехрестя на зелене світло світлофора, однак був зупинений працівниками ДАІ.  

Суд бере до уваги пояснення позивача та свідка, які вважає достовірними і покладає в основу судового рішення.  

  Згідно вимог ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.  

Відповідачем, який є суб’єктом владних повноважень не було надано жодних доказів, які б підтверджували правомірність прийнятого ним рішення щодо накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за порушення Правил дорожнього руху.  

    Враховуючи наведене, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення підлягає до задоволення. Постанову винесену   інспектором  ДПС взводу № 2 ДПС Державної автомобільної інспекції (для обслуговування доріг державного значення) підпорядкованого Управлінню Державної автомобільної інспекції Управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області ОСОБА_2про притягнення   ОСОБА_1 до адмінвідповідальності слід скасувати як протиправну.  

  Керуючись ст.ст.10, 11, 99, 100, 102, 159-163 КАС України, на   підставі ст.ст.9, 10, 11, 251, 280 КУпАП   ,суд,-  

 

        постановив:  

  Позов задовольнити.  

Скасувати постанову інспектора ДПС взводу № 2 ДПС Державної автомобільної інспекції (для обслуговування доріг державного значення) підпорядкованого Управлінню Державної автомобільної інспекції Управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області серії АС від 12.05.2009 року про накладення на ОСОБА_1 за ч.2 ст.122 КУпАП штрафу в розмірі 430 ( чотириста тридцять) гривень, як протиправну.    

  Постанову можна оскаржити до Львівського апеляційного адміністративного суду через Нововолинський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення.  

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк протягом 20 днів після подання цієї заяви, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили  після  розгляду справи апеляційним судом.  



Головуючий підпис  

Згідно з оригіналом  

Суддя                                                                                    О.Г.Галушка  













   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація