Провадження № 2/1522/9782/12
Справа № 1522/17612/12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
16.11.2012 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого - судді Турецького О.С.,
при секретарі –Гасуляк С.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Приморського районного суду міста Одеси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2, 14 грудня 1958 року, у Одеському місцевому відділі реєстрації актів громадянського стану зареєстрували шлюб, актовий запис № 4257.
Дітей від шлюбу сторони не мають.
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2, посилаючись на те, що у 1959 року відповідач був призваний до лав збройних сил, а через деякий час перестав писати листи, пояснивши це втратою почуттів. З того часу сторони ніколи не бачилися та не цікавилась життям одне одного. Посилаючись на викладене, позивачка просила суд розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
В судове засідання сторони не з'явилися, до суду, до судового засідання позивач надала заяву про розгляд справи в її відсутністю, позов підтримує в повному обсязі та просить задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечує, відповідач про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про причину неявки суд не повідомив.
Згідно ч. 2 ст. 158 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу звукозаписувальним засобом не здійснюється.
Згідно ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнанні неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню із наступних підстав.
Як випливає з матеріалів справи, 14.12.1958 року, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у Одеському місцевому відділі реєстрації актів громадянського стану зареєстрували шлюб, актовий запис № 4257 (свідоцтво про укладення шлюбу ІI-АГ № 749854 від 13.01.1976 року).
Шлюб у сторін перший. Від цього шлюбу сторони дітей не мають.
ОСОБА_1 просить суд розірвати шлюб з Відповідачем, посилаючись на те, що у 1959 році відповідач був призваний до лав збройних сил і через деякий час перестав писати листи, пояснивши це втратою почуттів. З того часу сторони припинили шлюбні відносини, живуть окремо, не ведуть спільне господарство.
Спору про поділ майна, що є сумісною спільною власністю у сторін не має.
Відповідно до ст. 51 Конституції України, ст.ст. 21, 24 СК України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Згідно ст. ст. 104-105, 110 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання, зокрема, за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Відповідно до ст.112 СК України, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу.
За таких обставинах, суд дійшов висновку, що шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 носить формальний характер, подальше подружнє життя та збереження сім'ї стало неможливим із-за несумісності характерів та різних поглядів на подружнє життя, тому шлюб, на підставі ст. 112 Сімейного кодексу України підлягає розірванню.
На підставі ст. 51 Конституції України, ст.ст. 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 3-4, 10, 15, 60, 109, 118, 208-209, 212-215, 218, 224-226, 294 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 14 грудня 1958 року у Одеському місцевому відділі реєстрації актів громадянського стану, актовий запис № 4257.
Копію рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та постановлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а у випадку коли сторони були відсутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заява про перегляд заочного рішення, може бути подана відповідачем до Приморського районного суду м. Одеси, протягом 10-ти днів, після отримання копії рішення.
Суддя: О.С. Турецький
16.11.2012