Судове рішення #66072599

Справа № 1522/10721/12

Провадження № 2/1522/8317/12


У Х В А Л А

Іменем                    України


«18»вересня 2012 року

Приморський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого          - судді Погрібного С.О.,

за секретаря                     - Малини-Муравенко В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі заяву відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Приморського районного суду м. Одеси від «18»липня 2012 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, –


в с т а н о в и в :


Заочним рішенням Приморського районного суду м. Одеси від «18»липня 2012 року, ухваленим у справі за вказаним позовом, вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу –задоволено, шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований у Міському відділі реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції в Одеській області 08 серпня 2008 року, актовий запис № 881, розірвано.

Відповідач звернувся із заявою про перегляд ухваленого у справі заочного рішення, посилаючись на те, що відповідач у судове засідання не явився у судове засідання з поважних причин, оскільки ним не було отримано судову повістку про виклик у судове засідання, а також на той факт, що судом не повно та всебічно досліджено обставини справи, що призвело до неправильного вирішення справи.

В судове засідання сторони не з’явились, про час та дату розгляду справи повідомлялись належним чином, про причини неявки суд не повідомили.

Відповідно до ч.1 ст.231 ЦПК неявка осіб, належним чином повідомлених про час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню з наступних причин.

Відповідно до правила ст. 228 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Згідно із ч. 1 ст. 232 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи. Таким чином, підставою для скасування заочного рішення є дві одночасно наявні умови –поважність причин неявки відповідача у судове засідання та представлення доказів, що мають істотне значення для правильного вирішення справи. За змістом наведеного правила ці докази повинні мати таке істотне значення для вирішення справи, аби їх врахування мали б змінити рішення суду по суті.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач про дату, час та місце судового засідання, що відбулося 15.06.2012 року та 18.07.2012 року повідомлявся належним чином, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 13,19,20).

Таким чином, ОСОБА_1 не довів, що не з’явився у судове засідання 15.06.2012 року та 18.07.2012 року з поважних причин, а відповідно, не довів, що суд був зобов’язаний відкладати розгляд справи.

Стосовно другої частини підстави для перегляду заочного рішення, то суд виходить з того, що позивачем не наведено та не представлено жодного доказу, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Пояснення, що надані відповідачем у заяві про перегляд заочного рішення не могли вплинути на ухвалене судом рішення, оскільки не мають для нього істотного значення.

Отже, відповідачем не представлено доказів, що могли бути істотними для справи та не були відомі судові під час розгляду справи та до постановлення заочного рішення; у своїх аргументах про скасування рішення відповідач посилався на наявні в матеріалах справи докази, яким судом вже була дана оцінка та які стали підставою для ухвалення заочного рішення.

Таким чином, у суду відсутні підстави для задоволення заяви про перегляд заочного рішення, оскільки відсутні обидві підстави для задоволення такої заяви, а саме судом не було встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин та не надав жодного нового доказу, що міг би істотно вплинути на розгляд справи та на рішення суду в цілому.

При цьому, слід зауважити, що відсутність хоча б однієї з підстав для скасування заочного рішення тягне за собою безумовну відмову у задоволенні такої заяви, оскільки, в іншому випадку, суд порушуватиме вимоги ст. 232 ЦПК України.

При цьому суд виходить з принципу недопустимості скасування рішення суду за відсутності достатніх та законних підстав для того, а також з формальних міркувань.

У відповідності із п. 1 ч. 3 ст. 231 ЦПК України у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою залишити заяву без задоволення.

Керуючись ст. ст. 231, 232 Цивільного процесуального кодексу України, СУД –


У Х В А Л И В :


Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Приморського районного суду м. Одеси від «18»липня 2012 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу –залишити без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Рішення суду від «18» липня 2012 року, постановлене у цій справі, може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.




СУДДЯ                                                                                С.О. ПОГРІБНИЙ

18.09.2012


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація