Судове рішення #6608110

Справа № 2-969/2009 року

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ  


20 жовтня 2009 року                          Ічнянський районний суд Чернігівської області

в складі :


головуючого судді    Т.В. Карапиш

при секретарі            Л.М. Мошенець


розглянувши на попередньому судовому засіданні в м. Ічня цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Ічнянського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно.


В С Т А Н О В И В:  

ОСОБА_1  звернувся до суду з позовною заявою про визнання права власності в порядку спадкування на домоволодіння, розміщене в с. Хаєнки по вул. Леніна, 16 Ічнянського району Чернігівської області, на земельну ділянку площею 0.58 га згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ІІІ-ЧН № 030711, виданого 19 липня 2000 року на підставі рішення виконкому ОСОБА_2 сільської ради Ічнянського району Чернігівської області від 17 грудня 1999 року, що належали ОСОБА_3, який помер 19 січня 2003 року. Як спадкоємець за  законом  своєчасно прийняв спадщину після смерті батька, вступив в управління спадковим майном і просить визнати за ним право власності  на дане майно в порядку спадкування.

На попереднє судове засідання позивач не з’явився, але надав суду заяву, в якій просить суд справу розглядати без його участі, позовні вимоги підтримує та просить суд  задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Ічнянського району Чернігівської області на попереднє судове засідання не з’явився, але надав суду заяву, в якій просить суд справу розглядати без його участі, проти позовних вимог не заперечує.  

Суд вважає за необхідне ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні, оскільки відповідач визнав позовні вимоги і це не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб.  

Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Як встановлено в судовому засіданні 19 січня 2003 року помер батько позивача ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.6) та копією свідоцтва про народження (а.с.10). Після його смерті відкрилася спадщина на домоволодіння, розміщене в с. Хаєнки по вул. Леніна, 16 Ічнянського району Чернігівської області, та на земельну ділянку площею 0.58 га згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ІІІ-ЧН № 030711, виданого 19 липня 2000 року на підставі рішення виконкому ОСОБА_2 сільської ради Ічнянського району Чернігівської області від 17 грудня 1999 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 27 (а.с.9), що належали ОСОБА_3. Відповідно до копії довідки КП «Бюро технічної інвентаризації» м. Ічня Чернігівської області від 10 вересня 2009 року домоволодіння, розміщене в с. Хаєнки по вул. Леніна, 16  Ічнянського району Чернігівської області належить ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу від 23 квітня 1962 року реєстр № 485 (а.с.7,8). Позивач, як спадкоємець за законом, своєчасно прийняв спадщину після смерті батька (а.с.8), вступив в управління та розпорядження спадковим майном, але юридично не може оформити свої спадкові права, оскільки відсутні оригінали правовстановлюючих документів, які б підтверджували право власності померлого на дане спадкове майно, тому суд вважає, що позивач правомірно набув право власності на дане домоволодіння та земельну ділянку, а тому за ним слід визнати право власності на дане майно, в порядку спадкування.

 Керуючись ст. ст. 209 ч.3, 212 – 215, 223 ЦПК України, ст. ст. 328, 392, 1261, 1268 ЦК України, п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" суд, -


В И Р І Ш И В :  


Позовні вимоги ОСОБА_1  задовольнити  повністю.    

 

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування на домоволодіння, розміщене в с. Хаєнки по вул. Леніна, 16  Ічнянського району Чернігівської області, що належало ОСОБА_3, який помер 19 січня 2003  року.


Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 0.58 га згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ІІІ-ЧН № 030711, виданого 19 липня 2000 року на підставі рішення виконкому ОСОБА_2 сільської ради Ічнянського району Чернігівської області від 17 грудня 1999 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 27, що належала ОСОБА_3, який помер 19 січня 2003  року.


На рішення на протязі двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення, може бути подана апеляційна скарга в Чернігівський апеляційний суд  через  Ічнянський районний суд Чернігівської області.    


Суддя :                                                                       Т.В. Карапиш
































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація