Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #66121608

Справа № 524/6464/17

Провадження № 2-з/524/96/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.09.2017 року Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі: головуючого – судді - Нестеренка С.Г., при секретарі - Бельченко Н.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці Полтавської області заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,

В С Т А Н О В И В

05 вересня 2017 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу нерухомого майна.

Ухвалою судді від 07 вересня 2017 року відкрито провадження у справі, залучено сторони, треті особи та призначено справу до розгляду.

05 вересня 2017 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про забезпечення позову.

ОСОБА_1 просила суд вжити заходів забезпечення позову шляхом: - накладення арешту на квартиру № 18 в буд. № 5 по проїзду Арсенальному в м. Кременчуці, що належить на праві власності ОСОБА_2; - накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1, що належить на праві власності ОСОБА_3; - заборонити усім повноважним органам здійснювати дії щодо реєстрації права власності на квартиру № 18 в буд. № 5 по проїзду Арсенальному в м. Кременчуці та вчиняти інші дії, наслідком яких буде перехід права власності на вказане майно до інших осіб до прийняття рішення судом по суті справи; - заборонити усім повноважним органам здійснювати дії щодо реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1 та вчиняти інші дії, наслідком яких буде перехід права власності на вказане майно до інших осіб до прийняття рішення судом по суті справи.

Вказувала, що невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Заява відповідає за змістом ч.2 ст.151 ЦПК України та оплачена судовим збором.

Відповідно ч. 1 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову, а відповідно ч. 3 ст. 151 цього Кодексу, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Згідно ч. 1 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується:

1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб;

2) забороною вчиняти певні дії;

3) встановленням обов’язку вчиняти певні дії;

4) забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов’язання;

5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про звільнення майна з-під арешту;

6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку;

7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.

У ч.3 ст.152 ЦПК України передбачено, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року за № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб'єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків.

Суд вважає, що у зв’язку з поданням позову і до вирішення справи по суті необхідно вжити заходи по забезпеченню позову у вигляді: - накладення арешту на квартиру № 18 в буд. № 5 по проїзду Арсенальному в м. Кременчуці, що належить на праві власності ОСОБА_2; - накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1, що належить на праві власності ОСОБА_3 до прийняття рішення судом по суті справи, оскільки невжиття відповідних заходів по забезпеченню позову може призвести до порушення законних прав та інтересів позивача, а також може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Таким чином, заява підлягає частковому задоволенню, оскільки є надмірно деталізована та стосується невизначеного кола осіб в частині щодо заборони здійснення державного реєстрації права власності.

Керуючись ст.ст. 151-153, 209, 210  ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 – задовольнити.

Накласти арешт на квартиру № 18 в буд. № 5 по проїзду Арсенальному в м. Кременчуці, що належить на праві власності ОСОБА_2.

Накласти арешт на квартиру АДРЕСА_1, що належить на праві власності ОСОБА_3.

Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні заяви в іншій частині вимог.

Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса: 39600 АДРЕСА_2.

Відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, адреса: 39600 м. Кременчук, пров. Жовтневий, буд. 11-А.

Відповідач ОСОБА_3, зареєстрований за адресою: 36000 м. Полтава, вул. Коваля, буд. 5, проживає за адресою: 39600 м. Кременчук, квартал 278АДРЕСА_3.

Інші відомості про сторін – не відомі.

Копію ухвали направити сторонам у справі та в Автозаводський ВДВС міста Кременчук Головного територіального управління юстиції в Полтавській області, а обтяження - до відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації виконавчого комітету Кременчуцької міської Ради Полтавської області.

Ухвалу виконати негайно.

Попередити начальників та їх заступників Автозаводський ВДВС міста Кременчук Головного територіального управління юстиції в Полтавській області, Управління державної реєстрації виконавчого комітету Кременчуцької міської Ради Полтавської області про кримінальну відповідальність за ст. 382 КК України за невиконання ухвали.

Про виконання даної ухвали повідомити Автозаводський районний суд м. Кременчука.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного Суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука упродовж п'яти днів з дня одержання копії ухвали.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суддя:


  • Номер: 2/536/149/20
  • Опис: про визнання недійсним довіреності, договорів куплі - продажу квартир, скасування рішень та записів про реєстрацію права власності
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 524/6464/17
  • Суд: Кременчуцький районний суд Полтавської області
  • Суддя: Нестеренко С.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.06.2019
  • Дата етапу: 17.08.2020
  • Номер: 2/536/7/22
  • Опис: про визнання недійсним довіреності, договорів куплі - продажу квартир, скасування рішень та записів про реєстрацію права власності
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 524/6464/17
  • Суд: Кременчуцький районний суд Полтавської області
  • Суддя: Нестеренко С.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.06.2019
  • Дата етапу: 21.01.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація