Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #66137725

№ провадження   2/646/1393/2017

Справа №  646/3520/17

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.05.17  року                                                                        м. Харків

Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова  Чудновська І.І., розглянувши матеріали позовної заяви   Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого постачання та водовідведення, –

ВСТАНОВИВ:

Позивач КП «Харківводоканал», звернувся до Червонозаводського районного суду м. Харкова із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого постачання та водовідведення.

Разом з заявою КП "Харківводоканал" подано клопотання про відстрочення оплати судового збору   у зв'язку з важким матеріальним становищем.

Згідно ч. 1 ст. 82 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

У відповідності до ч.3 ст. 82 ЦПК України з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

 Враховуючи ненадання заявником належних та допустимих доказів неможливості сплати судового збору при поданні заяви у визначеному законом розмірі, клопотання про відстрочку оплати судового збору задоволенню не підлягає.

 Відповідно до вимог ч. 5  ст.119 ЦПК України до позовної заяви додається квитанція про сплату судового збору.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із абзацем 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.

Згідно із п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, що подана юридичною особою становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1600,00 грн.

Позивачем до позовної заяви надано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 689 грн.,  Відповідно несплаченою частиною судового збору є 1311, 00 грн.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки надана  з порушенням вимог ст. 119  ЦПК України, а саме:  позивачем не сплачено судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір»  в повному обсязі за позовні вимоги майнового характеру,  на рахунок Червонозаводського районного суду м.Харкова.

Позивачу надається 5-денний строк з моменту отримання ухвали для усунення недоліків та роз’яснюється, що відповідно до ч.2 ст.121 ЦПК України у разі  їх не усунення у встановлений судом строк вказана позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.  

Керуючись ст.ст.119,  121 ЦПК України, суддя –

УХВАЛИВ:

В задоволенні   клопотання КП «Харківводоканал»  про відстрочення оплати  судового збору - відмовити.

Позовну заяву Комунального підприємства «Харківводоканал» в особі представника за дорученням ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з централізованого постачання та водовідведення - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків: п’ять днів з моменту отримання ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу.

Ухвала в частині  визначення розміру судового збору може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.   

  

Суддя:                                                Чудновська І.І.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація