№ 2016/2-706/11
У Х В А Л А
іменем України
23 серпня 2011 року м. Ізюм
Суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бутенко В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Червонооскільської сільської ради Ізюмського району Харківської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, -
в с т а н о в и в :
У червні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною позовною заявою до Червонооскільської сільської ради Ізюмського району Харківської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини, посилаючись, що 18 вересня 2004 року помер його батько ОСОБА_3, а 1 листопада 2010 року померла його мати ОСОБА_4, після смерті яких відкрилася спадщина на житловий будинок в селі Червоний Оскіл Ізюмського району Харківської області та земельну частку (пай), розташовану в селі Червоний Оскіл Ізюмського району Харківської області. Він своєчасно не звертався до Ізюмської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Просить визначити додатковий строк на прийняття спадщини після смерті батька і матері.
Позовна заява подана без додержання вимог статей 15, 119 ЦПК України.
Відповідно до частини 2 статті 121 ЦПК України, якщо заявник відповідно до вказівок судді у встановлений строк не виконає всі перелічені у статті 119 ЦПК України вимоги, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвалою судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 17 червня 2011 року позовну заяву ОСОБА_1 до Червонооскільської сільської ради Ізюмського району Харківської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини залишено без руху і надано заявникові строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання заявником ухвали.
У позовній заяві про визначення додаткового строку на прийняття спадщини повинно мати місце при наявності даних про те, що порушене питання було предметом розгляду компетентного державного органу або органу самоврядування, рішення якого чи його відсутність дають підстави вважати про наявність спору про право. Але даних про те, що порушене питання було предметом розгляду Червонооскільської сільської ради та Ізюмської державної нотаріальної контори, рішення яких чи його відсутність дають підстави вважати про наявність спору про право, в матеріалах позовної заяви відсутні.
Позивач отримав копію ухвали суду у червні 2011 року, але відповідно до вказівок судді у встановлений строк не виконав всі перелічені у статтях 15, 119 ЦПК України вимоги.
Керуючись статтями 15, 121 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Червонооскільської сільської ради Ізюмського району Харківської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини вважати неподаною і повернути позивачеві.
Роз’яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали до Апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд.
Суддя: