Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #66163523

Справа №538/1811/16-ц

Провадження по справі №2/538/203/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 вересня 2017 року м. Лохвиця

Лохвицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Грузман Т.В., при секретарі судового засідання - Бодик К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Луценківської сільської ради Лохвицького району Полтавської області, третьої особи, що не заявляє самостійний вимог щодо предмету спору - державного нотаріуса Першої Лохвицької державної нотаріальної контори ГТУЮ у Полтавській області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся 12.12.2016 року до Лохвицького районного суду Полтавської області із вищевказаним позовом.

Позов мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивача по справі ОСОБА_3, яка за життя заповіту не складала, та не посвідчувала.

Останнє місце проживання спадкодавця: с. Луценки, Лохвицького району Полтавської області.

До спадкового майна померлої ОСОБА_3 належить житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Державний нотаріус Першої Лохвицької державної нотаріальної контори у Полтавській області не видав позивачу Свідоцтво про право на спадщину за законом на вищевказаний житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, обгрунтувавши відмову у своєму поясненні від 09.12.2016 року вих №1773/02-14 тими обставинами, що на житловий будинок з допоміжними господарськими прибудовами відсутні правовстановлюючі документи.

Посилаючись на вищевикладені обставини, позивач просить суд винести рішення, яким визнати в порядку спадкування за законом за ним, ОСОБА_1, право власності на житловий будинок, з господарськими будівлями та спорудами, збудований в 1960 році, вартістю 99243.00 грн, позначений на експлікації технічного паспорту літерою А-1, житловою площею 37,3 кв.м., сарай - "Б", прибудова - "б", погріб під «Г», огорожа - №1, колодязь - №3, ворота з хвірткою -№ 2, що розташований за адресою: АДРЕСА_1.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з"явився, подавши до суду заяву, якою позов підтримує у повному обсязі, просить справу слухати без його участі.

Відповідач Луценківська сільська рада Лохвицького району Полтавської області, на розгляд справи не направила свого представника, але надала до суду заяву, в якій просить розглянути справу без участі її представника, не заперечує щодо задоволення позову.

Третя особа на розгляд справи не направила свого представника, але надала до суду заяву, в якій просить розглянути справу без участі її представника, не заперечує щодо задоволення позову.

Суд, вивчивши матеріали справи і давши їм належну оцінку, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_2 від 02.01.2010 року.

Згідно довідки виконавчого комітету Луценківської сільської ради № 02-34/245 від 08.12.2016 року ОСОБА_3 на день смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 була зареєстрована за адресою с. Луценки Лохвицького району Полтавської області. Разом з нею в будинку на день смерті були зареєстровані: син ОСОБА_1, внук ОСОБА_5, невістка ОСОБА_6, не родич ОСОБА_7.

Відповідно до довідки Луценківської сільської ради 02-34/246 від 08.12.2016 року згідно запису в погосподарській книзі житловий будинок за адресою АДРЕСА_1, значиться за померлою ОСОБА_3. Село Луценки перейменовано на село Жабки згідно Постанови Верховної Ради України № 1377-VІІ від 19.05.2016 року.

Згідно ст. 1269 ЦК України - спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Листом № 1052/01-09 від 06.09.2017 року Перша Лохвицька державна нотаріальна контора повідомляє, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3, спадкова справа не заведена. З заявами про прийняття спадщини, відмову від прийняття спадщини та про видачу свідоцтв про право на спадщину до Першої Лохвицької державної нотаріальної контори ніхто не звертався.

Згідно пояснення Першої Лохвицької державної нотаріальної контори від 09.12.2016 року вих №1773/02-14ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на будинок з допоміжними господарськими прибудовами, в зв"язку з тим, що відсутні правовстановлюючі документи.

У зв'язку із відсутністю технічної документації на житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, на замовлення ОСОБА_1, ТОВ "Бюро технічної інвентаризації міжрегіональне" виготовлено технічний паспорт на садибний (індивідуальний ) житловий будинок. Відповідно до характеристики будинку, господарських будівель та споруд до складу об'єкту входить:житловий будинок -А-1, сарай - "Б", прибудова -"б", погріб під «Б» , огорожа - №1, ворота з хвірткою № 2, колодязь питний - №3. Інвентаризаційна вартість складає дев"яносто дев"ять тисяч двісті сорок три гривні.

Звернувшись до суду з позовом про визнання права власності на нерухоме майно, позивач надав відповідні докази того, що на сьогоднішній день існують реальні перешкоди у оформленні його спадкових прав, оскільки відсутній правовстановлюючий документ на нерухоме майно.

Відповідно до ч.1 ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Разом з цим при розгляді спору між сторонами суд вважає, що заслуговують на увагу слідуючі норми законодавства.

Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той із подружжя хто його пережив, та батьки.

Статтею 1268 ЦК України визначено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Частиною 1 ст. 1273 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу.

З огляду на вказані норми чинного законодавства, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, так як не порушують чиї-небуть права чи інтереси.

Керуючись ст. ст. 392, 1218, 1261, 1268, 1273, 1269, 1296 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 209, 214, 215, 224, 226, 294 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задоволити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН: НОМЕР_1) в порядку спадкування за законом, право власності на житловий будинок (літ. А-1) з господарськими будівлями та спорудами - сарай (літ.Б), прибудова (літ. б), погріб під "Б", орогожа (№1), ворота з хвірткою (№2), колодязь (№3), що розташований за адресою: АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Т.В. Грузман




  • Номер: 2/538/203/17
  • Опис: про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 538/1811/16-ц
  • Суд: Лохвицький районний суд Полтавської області
  • Суддя: Грузман Т.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.12.2016
  • Дата етапу: 11.09.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація