Судове рішення #6617632

u  

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  


73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________________________________________________________________  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


30 жовтня 2009 р.

  Справа № 2-а-10582/09/2170  

 



Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Кусик Г.С.,  

за участю:

представника позивача - Радіонової Н.І.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом  Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області до  приватного підприємця ОСОБА_1 про стягення суми штрафних санкцій,


встановив:  


Регіональне управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області (далі - позивач) звернулося із адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача 8720 грн. штрафних санкцій.

 Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити, мотивуючи це тим, що 14.11.2008 р. посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області проведено перевірку кафе, розташованого за адресою: м.Херсон, вул.Лугова, 24, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1 За результатами перевірки складено акт, в якому зафіксовано роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, що є порушенням вимог ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", продаж сигарет за ціною, що перевищує встановлену виробником максимальну роздрібну ціну, чим порушено вимоги ст.11-1 Закону № 481, зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, що є порушенням вимог ст.11 Закону № 481. За вказані порушення відповідно ст.17 вказаного Закону застосовано штрафні санкції на загальну суму 8720 грн., які на даний час відповідачем не сплачено. У зв"язку з цим просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 8720 грн. штрафних санкцій.

 Відповідач у судове засідання в черговий раз не з"явився, про причини неявки суд не повідомив. Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

 Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

 Судом встановлено, що 14.11.2008 р. посадовими особами регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Херсонській області на підставі направлення на перевірку від 14.11.2008 р. за № 54 проведено перевірку кафе, розташованого за адресою: м.Херсон, вул.Лугова, 24, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1

 За результатами перевірки складено акт № 210208 від 14.11.2008 р., в якому зафіксовано порушення:

- вимог ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (в ході перевірки здійснено розрахункову операцію із споживачем, якому продано одну пачку сигарет "Мальборо" за ціною 7,50 грн. та 50 г коньяку "Борисфен" на суму 7 грн.);

- вимог ст.11-1 Закону, а саме: продаж сигарет за ціною, що перевищує встановлену виробником максимальну роздрібну ціну, яка зазначена на пачці (було продано сигарети "Мальборо" за ціною 7,50 грн., в той час як максимальна роздрібна ціна, що зазначена на пачці, становить 5 грн.);

- вимог ст.11 Закону, а саме: зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка (в ході перевірки встановлено зберігання лікеру "Бейліс оригінал (Ірландія)" без марки акцизного збору встановленого зразка).

 Рішенням начальника регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Херсонській області № 210245-2121-32 від 24.11.2008 р. до ПП ОСОБА_1 застосовано штраф у розмірі:

- за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 4320 грн.;

- за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії - 1700 грн.;

- за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка - 1700 грн.;

- за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником або імпортером таких тютюнових виробів - 1000 грн.

 Суд вважає рішення позивача про застосування до відповідача штрафних санкцій правомірним з наступних підстав.

 Суб’єкти господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватись законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення - нести відповідальність, передбачену Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.  

 Положеннями ст.15 даного Закону передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами підприємницької діяльності всіх форм власності тільки за наявності у них ліцензій.  

 Відповідно до ст.1 вказаного Закону ліцензія - це документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта підприємницької діяльності на провадження діяльності протягом визначеного строку.    

 Наявні у справі докази свідчать про те, що у відповідача на час проведення перевірки була відсутня ліцензія на право торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

 Статтею 17 Закону № 481/95-ВР передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб’єкта підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.

Згідно додатку № 3 до акту перевірки на момент перевірки в кафе знаходилися в реалізації алкогольні напої на загальну суму 2160 грн., тютюнові вироби на суму 501 грн. Розрахунок фінансових санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії складає 4320 грн. (2160 грн. х 200 %) = 4320 грн.), за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії - 1700 грн.

Положеннями ст.11-1 Закону № 481 передбачено, що встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України. Дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати. Нанесення максимальної роздрібної ціни та дати виготовлення на упаковку тютюнових виробів, призначених для вивезення (експортування) за межі митної території України, здійснюється згідно з умовами відповідної угоди на експорт.  

Статтею 17 даного Закону передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб"єкта підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробником або імпортером таких тютюнових виробів - 100 відсотків вартості наявних у суб"єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000 грн.

Так як позивачем встановлено продаж сигарет "Мальборо" за ціною 7,50 грн. при її вартості, яка зазначена на пачці, - 5 грн., до відповідача обгрунтовано застосовано фінансову санкцію у розмірі 1000 грн.

Також під час перевірки виявлено зберігання лікеру "Бейліс оригінал (Ірландія)" без марки акцизного збору встановленого зразка, що є порушенням вимог ст.11 Закону № 481, за що до приватного підприємця ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію у розмірі 1700 грн., що відповідає вимогам п.13 ч.2 ст.17 Закону.

Відповідно до ст.17 Закону № 481-95-ВР та п.10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. № 790, у разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.  

Так як приватним підприємцем ОСОБА_1 до теперішнього часу штрафні санкції на загальну суму 8720 грн. не сплачено, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -  


постановив  :


Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області, р/р 31116106700002, МФО 852010) 8720 (вісім тисяч сімсот двадцять) грн. штрафних санкцій.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний  02 листопада 2009 р. .


Суддя                                                                                                                           Бездрабко О.І.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація