u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2009 р.
Справа № 2-а-11390/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Кусик Г.С.,
за участю:
представника позивача - Постернак Є.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
встановив:
Державна податкова інспекція у м.Херсоні (далі позивач) звернулася із адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача податковий борг у сумі 289,89 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, вказуючи на те, що ОСОБА_1 видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця. Відповідно до заяви відповідача від 15.03.2007 р. № 9767 вона є платником єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб. Згідно даних особових рахунків за ПП ОСОБА_1 рахується податковий борг у сумі 289,89 грн., який виник з 20 вересня 2007 року за рахунок несплати нарахованих зобов"язань, і на даний час не сплачений.
Відповідач у судове засідання повторно не з"явився, заперечень на позов не надав, у зв"язку з чим суд вважає за можливе розглядати справу без відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець 02 березня 2006 року виконавчим комітетом Херсонської міської ради. Відповідно до заяви від 15 березня 2007 року № 9767 про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, ОСОБА_1 є платником єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб.
Положеннями Указу Президента України від 03 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб"єктів малого підприємництва" передбачено, що суб"єкт підприємницької діяльності - фізична особа повинна сплачувати єдиний податок самостійно, щомісячно, не пізніше 20-го числа наступного місяця. Згідно рішення Херсонської міської ради від 31 січня 2005 року № 729 "Ставки єдиного податку для суб"єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб у м.Херсоні за календарний місяць" ставка єдиного податку по виду підприємницької діяльності відповідача складає 100 грн.
Відповідно до даних особових рахунків за ПП ОСОБА_1 рахується податковий борг по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у сумі 289,89 грн., який виник починаючи з 20 вересня 2007 року за рахунок несплати нарахованих зобов"язань: 20 вересня 2007 року - 100 грн., 22 жовтня 2007 року - 100 грн., 22 листопада 2007 року - 100 грн.
З урахуванням переплати в сумі 10,11 грн., залишок несплаченого податкового боргу становить 289,89 грн.
Згідно з вимогами пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов"язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
Для стягнення податкового боргу ДПІ у м.Херсоні направила відповідачу першу податкову вимогу від 08 листопада 2007 року № 1/1286 та другу податкову вимогу від 04 квітня 2008 року № 2/2288, які вручено через дошку податкових оголошень.
Незважаючи на вжиті ДПІ у м.Херсоні заходи для стягнення податкового боргу, відповідачем заборгованість по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у сумі 289,89 грн. не сплачено, у зв"язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету (код банку 24104230, УДК у Херсонській області, р/р 34218379700002 - єдиний податок, код платежу 16050200, МФО 852010) 289 (двісті вісімдесят дев"ять) грн. 89 коп. податкового боргу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 04 листопада 2009 року.
Суддя Бездрабко О.І.