Судове рішення #6619607

                                        Копія.

                                        Справа № 2-490/2009 р.



                             


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


    13 листопада 2009 року Олександріський районний суд Кіровоградської області у складі:

    - головуючого судді - Пляка С.Л.;

    - при секретарі           - Захаренко С.А.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел.. Олександрівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно, -


ВСТАНОВИВ:


    Позивач звернулась до суду з позовом в якому просить визнати за нею право власності  на спадкове майно за законом, після смерті сестри - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а саме:

- житловий будинок АДРЕСА_1

    В судовому засіданні представник позивача позовну вимогу про визнання права власності, на житловий будинок АДРЕСА_1 підтримав та пояснив, що позивач, у встановлений ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк, після смерті сестри ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, звернувся до Олександрівської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

    Державним нотаріусом винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії через відсутність акта прийому будинку в користування.

    Акта прийому будинку в користування позивач на руках не має. При зверненні до Олександрівської дільниці ОКП «КООБТІ» з заявою, про отримання копії акта, позивач отримала відповідь, про те що державний акт прийняття будинку в користування відсутній.

    Позивач не може отримати в законному порядку акт прийому будинку в користування, в зв»язку з цим не може отримати свідоцтво про право власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом, а тому вимушена звернутись до суду за захистом свого порушеного права.

    Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав.

    Третя особа на стороні відповідача – інспектор державної архітектурно-будівельної інспекції по Кіровоградській області ОСОБА_3 суду пояснила, що згідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 року № 1035 «Про затвердження Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт», встановлено, що підставою для оформлення права власності на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки з господарськими спорудами і будівлями, споруджені до 5 серпня 1992 року, є висновок про технічний стан будинку (будівлі), складений бюро технічної інвентаризації за формою, встановленою Міністерством з питань житлово-комунального господарства за погодженням з Міністерством регіонального розвитку та будівництва, і документ, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій розташовані зазначені об»єкти будівництва.

    Крім того пояснила, що в матеріалах цивільної справи знаходиться акт технічного обстеження будівель і споруд, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 за № 54 від 27.05.2009 року, складений Кіровоградським науковим технічно-лабораторним центром спеціальних видів робіт у будівництва, згідно висновку якого встановлено, що технічний стан будівель і споруд ( літ. А, а; Б; В, в; Г, Д; к; N1-N6), класифікується, на час обстеження, як задовільний (категорія 2) і дозволяє їх подальшу експлуатацію за призначенням за умови виконання вищенаведених рекомендацій. Кіровоградський науковий технічно-лабораторний центр спеціальних видів робіт у будівництва має законне право надавати вищезазначені висновки, які мають силу висновків про технічний стан будинку (будівлі), складених бюро технічної інвентаризації.

    Заслухавши представника позивача, відповідача, третю особу на стороні відповідача, вивчивши матеріали цивільної справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі з наступних підстав.

    Відповідно до норм ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності встановлена судом.

    Згідно зі ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

    Згідно зі ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

    Згідно зі ст. 1262 ЦК України у другу чергу спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця.

    З свідоцтв про народження, укладення шлюбу та розірвання шлюбу видно, що позивач та відповідач є рідними сестрами, мали дівоче прізвище ОСОБА_2 та ОСОБА_4 спадкоємець, набула прізвище Якимова, спадкодавець набула прізвище ОСОБА_2 (а.с. 9-13).

    З матеріалів справи видно, що ОСОБА_2 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 8).

    Згідно договору про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності, укладеного 11 лютого 1974 року, на підставі рішення загальних зборів колгоспників колгоспу «Іскра» - протокол № 8 від 12 листопада 1971 року, ОСОБА_2 отримала 700 кв. м. за адресою АДРЕСА_1 Договір посвідчено 13 лютого 1974 року нотаріусом Олександрівської нотаріальної контори за реєстром № 107.     Домоволодіння № 17 в сел.. Олександрівка зареєстровано Кіровоградським бюро технічної інвентаризації на праві особистої власності за ОСОБА_2 на підставі Договору від 13.02.1974 року і акта від 21.09.1978 року і записано в реєстрову книгу за № 2501/14 (а.с. 36, 37).

    З довідки ОКП «Кіровоградське обласне об»єднань бюро технічної інвентаризації» від 11.06.2009 р. № 120 видно, що державний акт прийняття будинку в користування відсутній (а.с. 14).

    Позивач є єдиним спадкоємцем, який 27.11.2008 року за № 643 звернувся з заявою про прийняття спадщини до Олександрівської державної нотаріальної контори (довідка від 1 жовтня 2009 року № 579/01-14 а.с. 20).

    Постановою державного нотаріуса позивачу відмовлено у вчиненні нотаріальної дії на підставі відсутності акту прийому будинку в користування (а.с. 15).

    Згідно акта № 54 від 27.05.2009 року, складеного Кіровоградським науковим технічно-лабораторним центром спеціальних видів робіт у будівництва, встановлено, що технічний стан будівель і споруд ( літ. А, а; Б; В, в; Г, Д; к; N1-N6), класифікується, на час обстеження, як задовільний (категорія 2) і дозволяє їх подальшу експлуатацію за призначенням за умови виконання вищенаведених рекомендацій (а.с. 27-33).

    Таким чином в судовому засіданні було встановлено, що позивач є спадкоємцем другої черги за законом, в установленому законом порядку не може отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями через відсутність акту прийому будинку в користування. В матеріалах справи знаходиться акт за № 54 від 27.05.2009 року, складений Кіровоградським науковим технічно-лабораторним центром спеціальних видів робіт у будівництва, згідно висновку якого встановлено, що технічний стан будівель і споруд ( літ. А, а; Б; В, в; Г, Д; к; N1-N6), класифікується, на час обстеження, як задовільний (категорія 2) і дозволяє їх подальшу експлуатацію за призначенням за умови виконання вищенаведених рекомендацій. Кіровоградський науковий технічно-лабораторний центр спеціальних видів робіт у будівництва має законне право надавати вищезазначені висновки.

    Враховуючи викладене, суд вважає, що вимоги позивача законні і підлягають задоволенню в повному обсязі.

    Керуючись ст..ст. 209, 213-215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1, право власності на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями за АДРЕСА_1 в порядку спадкування по закону після смерті її сестри ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

    На рішення суду на протязі 10 днів з моменту проголошення може бути подано заяву про апеляційне оскарження.

    Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

   

    СУДДЯ: (підпис)

    Копія вірна.

    Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області                С.Л. Пляка

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація